Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacok bőrbetegségei?

Csillag25 kérdése:

Tengerimalacok bőrbetegségei?

Figyelt kérdés
Van két cuki kis tengerimalacom, és az egyik rengeteget vakarózik. Nagyon ritkán kicsit nyüszög is közben. a füle mögött már teljesen kikopott a szőr, és a teste több részén is találtam hámló darabokat, valamint száradt vérhámladékot. Amikor megpróbálom leszedni a bőréről, szőréről ezeket a darabokat, akkor elugrál, visszakap, mintha fájnak neki. Fürdésnél átnéztem, de nem láttam benne semmilyen parazitát vagy élősködőt. Fürdés kb 3-4 havonta 1x szokott lenni, mert hosszú szőrűek, és a kaki-pisi miatt nagyon hamar büdi lesz a bundájuk. Ilyenkor babasampont használok, egyszeri felhabosítással. Boldognak tűnik, tehát nem szenved látványosan, én mégis aggódom! Köszönöm a segítséget!

2012. nov. 3. 14:36
 1/4 Platypus ***** válasza:
Mivel nem látsz parazitát, ez atka vagy gombafertőzés lesz. Egyik sem játék, nem gyógyulnak meg magáguktól és komoly szenvedést okoznak.
2012. nov. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mivel tudom őt kezelni?
2012. nov. 3. 20:21
 3/4 Platypus ***** válasza:
Állatorvossal. Atkára még létezik állatpatikában is vehető gyógyszer, de drágább mint a látogatás a dokinál, pláne ha nem is atka a baja és félrekezeled.
2012. nov. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
nekem is van tengerimalacom. Sajnos elötte volt még1 de az atkás volt. A leírásról itélve szerintem atkás. Ha tudod egyből vidd el állatorvoshoz és ő felír neked egy gyógyszert. Nekem egy (büdös) kenőcsöt adott. Remélem meggyógyul!!! :(
2012. nov. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!