Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mekkora egy tengerimalac?...

Mekkora egy tengerimalac? Mekkora helyre van szüksége? S milyenre?

Figyelt kérdés

egy tengerimalacot szeretnénk.de nem tudjuk jó döntés e hogyha veszünk egyet..........kérjük jelentkezését a tengerimalac tulajdonosoknak!!!!!!!!!!!!


előre köszönjük!!!!!!!!!


2008. máj. 23. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy tengerimalac körübelűl akkora mint 3hörcsög.Nekem egy közepes méretű akváriumban volt,de sokszor kiengettem a szobában,hogy futkározzon és jól érezze magát.Tengerimalacból van hosszú szőrű és rövid szőrű is.

Azt viszont tudnod kell,hogy ha zacsko csörgetést hal akkor csipog nagyon.Amúgy egy nagyon édes állat én nagyon szerettem.Szerintem aranyosabb mint egy hörcsög,mert a hörcsögről tudni kell,hogy éjszakai állat a malac meg nem :D

2008. máj. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van jó sok t-malacom. Az a tapasztalatom, hogy egyedül kicsit magányos, mert alapból nagyon szereti a társaságot. Ha teheted, vegyél mellé mégegyet, ha nem akarod, hogy szaporodjanak, akkor azonos neműt, vagy a fiút ivartalaníttasd. Törpenyuszival is jól érzi magát.

Tudd, hogy éhenkórász, bármennyit képes enni. Én az enyémeknek nem is adok csak 2-3 naponta tápot, egyébként friss füvet, zöldségeket kapnak. Alma, sárgarépa nagy kedvenc!

Nekem nem üvegfalú akváriumban, hanem sima ketrecben vannak. Ha kimehetnek gyakran a szobába szaladozni, akkor nem kell túl nagy ketrec, de ah nem tudod vagy nem akarod kiengedni akkor inkább ruházz be egy nagyobb méretűre.

Amúgy mókás és kedves állatkák, szeretni fogjátok!

2008. máj. 24. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy kifejlett egyed, kb. 20-25 cm hosszú kinyújtózva de vannak nála nagyobbak is fajtától függően. Nekünk 1m hosszú és kb. 40 cm magas terráriumunk van és abba van kettő malac,de kényelmesen elférne benne még kettő. Alomként lehet faforgácsot, vagy szénát is használni, az még kajának is jó. Habár az 50 %-át megennék:) kell neki továbbá még faág amibe koptatni tudja a fogát. Itató, malactáp, plusz a friss gyümölcs ( alma, körte, dinnye)zöldség( saláta, uborka, répa).
2008. júl. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!