Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan ettessem a hörimet?

Hogyan ettessem a hörimet?

Figyelt kérdés

Mik legyenek az adagok?

Miket szeret?

Néztem googülben de rátok számítok!

Légyszi sok választ!!!



#etetés #miket!
2012. nov. 11. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Én napi 1x szoktam etetni de ha annyit beöntöttem akkor 2-3 napig is elég volt.. Vízet nem szabad neki adni de helyette pótold almával,krumplival,saláta-káposzta levélel.. A narancsot és a mandarint nem ajánlom..:)

Amugy meg egy hörcsög kerék se lenne baj,ne hogy elhízzon.. De azt ne várd el hogy magától tudja mit kell vele csinálni,ezért tanítsd meg..

Bármi kérdésed van írj üzit.:)

2012. nov. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindig van előtte az itatójában friss víz.

Tápot minden este teszek be neki, Versele-Laga márkájú. Nem olyan drága és nem is annyira kalóriadús mint a Vitacraftosak.

Amilyen zöldség-gyümölcs van itthon, mindig kap belőle egy pici darabot.

Hörcsögeim mindig 3 évet élnek, úgyhogy nem lehetnek rosszul tartva. :)

2012. nov. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első válaszoló, te NORMÁLIS VAGY?! Mi az, hogy vizet nem kaphatnak?! KELL nekik víz, kivéve, ha sok lédús kaját kapnak. És a krumplitól, káposztától FELPUFFADNAK és elpusztulnak, azokat TILOS adni hörcsögnek...


Én reggel és este szoktam etetni őket.


Hörcsögnek adható gyümölcsök: alma, eper, meggy, cseresznye, görögdinnye, barack, szőlő.


Hörcsögnek adható zöldségek: répa, uborka, paradicsom, paprika, saláta.


A gyümölcsökből és a zöldségekből ne adj sokat, én reggel és este szoktam nekik adni egy nagyobb ujjpercnyit, de amit reggel beraktál, ha megtalálod, vedd ki, hogy ne rohadjon bele a forgácsba (ezt este is tedd meg azzal, amit reggel raktál be)!

Szeretik a kertből frissen szedett tyúkhúrt és gyermekláncfüvet, de vigyázni kell, mert a permetszertől elpusztulnak.

Minden kaját meg kell mosni, mielőtt odaadod nekik, a salátát több napig ajánlatos áztatni.

TILOS "k" kezdőbetűjű kajákat adni nekik (pl.: karfiol, karalábé, káposzta, krumpli, körte), mert a keményítőt tartalmazó kajáktól elpusztulnak!


Hörcsögnek adható magvak: kukorica, tökmag, napraforgómag, búza, köles.

Az áruházakban kapható sózott-pirított magokat TILOS nekik adni, csak a kisállatboltokban kapható nyers magvakat lehet nekik adni, mert a sótól elpusztulnak.

A magvakból egy kis kupacnyit kell nekik adni kb. hetente.


Hörcsögnek adható fehérjék: sajt, lisztkukac, kukacok, tejföl, túró.

Sajtból, tejfölből és túróból csak akkora darabolt kaphatnak (hetente), mint a kisujjadon lévő köröm negyede/fele.

A kukacokból is csak heti 1-2 db-ot kaphatnak!

2012. nov. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Adaghoz: Dzsungáriai törpehörimnek kb. 2 teáskanál kaja/nap.

Mellé mindennap kap zöldségeket/gyümölcsöket, én nagyjából 1-2 cm-es darabokra vágom neki (nem muszáj egyébként), így egy olyan csapott evőkanálnyi mennyiség lesz. Ha bizonytalan vagy, érdemes időnként megmérni a hörikét, és ha hízik/fogy, akkor változtatni kicsit az adagon.

Aranyhörinek nyilván több kell, de arra már nem emlékszem, hogy mennyit kapott, egy ideje már dzsungijaim vannak.


És igenis kell neki víz, bár ha elég lédús zöldséget, gyümit kap, nem biztos, hogy iszik belőle. De egy itató nem drága, és inkább legyen előtte.

2012. nov. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, én is a Versele-laga márkájú kaját javasolom. Kicsit lehet, hogy drágának tűnik, de sokáig elég.
2012. nov. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!