Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért csinálja ezt az aranyhör...

Miért csinálja ezt az aranyhörcsögünk?

Figyelt kérdés

Szóval éjszaka eddig a mókuskerekében futkározott, evett, rágcsált, elvolt. Már 2,5 éves, és nem megy be aludni a házába, hanem a forgácsban ás egy lyukat magának, oda fekszik. Nem is nagyon kerekezik már. Azért, mert idősödik?

De miért nem a házában alszik?


2012. nov. 11. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem elég valószínű. Mifelénk egy 2,5 éves aranyhörcsög aggastyánnak számít.
2012. nov. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én hörim is ilyen idős korában pusztult el, és ő is ezt csinálta pár nappal előtte :(

Készülj fel a legrosszabbakra, sajnos elöregedett a picike.

Sajnálom.

2012. nov. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az enyémnek sose volt háza, mindig forgácsba ásott lyukban aludt, tehát ez nem jelent semmit. Viszont a mozgásigény csökkenése egyértelműen az öregség miatt van, de azért még nem kell temetni. Ha egészségesen etetted eddig, és nem túl belterjes családból származik (erről nem tudhatsz, szerencse kérdése), akkor még eléldegélhet akár évekig is.
2012. nov. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért nem valószínű hogy még évekig fog élni, szerintem max 1 évig élhet még, már így is öreg.
2012. nov. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az enyémnek van háza, de van amikor a forgácsban alszik. És még nincs egy éves.. :D ja és dzsungáriai.
2012. nov. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hörcsögöm. 3 évesen halt meg, de már az is nagyon jó hogy azt megélte, mert átlagban eddig élnek.
2012. nov. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én hörcsögöm is csinált ilyet, az is öreg korában, nem ment már be a házába, hanem odakint vackolta be magát a forgácsba, és nem túl sok idő múlva el is pusztult szegény.


De nem biztos, hogy ezt jelenti, mert a mostani hörcsögöm pl. 1 éves és időnként váltogatja az alvóhelyeit, most is a ketrece sarkában alszik a forgács alatt, magára húzott 1 wc-papír gurigát:D


Inkább a lelassulás, ami a korát jelzi. 2 és fél év már szép kor, lassan bekövetkezik az elkerülhetetlen...

2012. nov. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :( Reméljük, hogy még nem veszítjük el <3
2012. nov. 12. 10:28
 9/9 anonim ***** válasza:

dehogy fog meghalni :) az enyém ilyet akkor szokott amikor melege van :)

egy jól tartott aranyhörcsög legalább 4 évig eléldegél :)


szerintem a hirtelen bejött fűtési szezon okozza. száraz is a levegő, meleg is van...nyáron is szerintem kint aludt és nem a házában :)

2012. nov. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!