Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpe hörcsögöket semmiképp...

Törpe hörcsögöket semmiképp sem lehet együtt tartani?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm két egynemű hörcsögöt szeretne, mivel azok nem párosodnak, mint a fiú-lány páros, de állítólag egyneműeket nem érdekes együtt tartani, mert idővel összeverekednek? Amúgy valaki nem tudja, miért, és van-e mód arra, hogy együtt tarthassa őket?
2012. nov. 12. 13:08
 1/6 anonim válasza:
nekem volt sok hörcsögöm (törpehörcsög) szerintem nem verekednek össze:) nekem is gyepálták egymást de nem olyan gyakran :)
2012. nov. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nagyon fiatalon kell őket venni, és egymáshoz szoknak

öregebb hörcsögök már nem igen fogadják el egymást, de a kicsik még úgy vennék le a dolgot hogy testvérek

2012. nov. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem kockáztatnék, igaz nekem arany volt, de hiába voltak testvérek, az egyik kiharapta a másik szemét. Pedig csak 10 percig voltak együtt, amíg mindkettő helyét takarítottam.
2012. nov. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én sem kockáztatnék. Volt már egy hasonló kérdés az előbb http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__3642903-6..

(a te kérdésed volt az is?)

,oda leírtam, nálam hogy volt. Amikor az első komoly (véres, de nem sérültek meg nagyon szerencsére) összecsapás volt, szétválasztottam őket.


Persze nem tudom, lehet hogy ha még nagyobb helyük van, meg még többet vannak kivéve, lemozgatva, kicsit nyugisabbak, lehet, hogy elviselik egymást. Én mindenesetre nem tennék össze kettőt még egyszer.

2012. nov. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első válaszoló:


szerintem nem verekednek össze:) nekem is gyepálták egymást


Szerinted ez logikus?!


Nem, nem lehet, ők a természetben is magányos, territoriális állatok, akik csak párzáskor tűrik meg egymást.

2012. nov. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Törpe höriből is több faj létezik. Azt hiszem a robovszki tűri meg a családját a ketrecében. A többi saját kecót akar.

Vannak ritka kivételek, hogy túlélik a páros tartást, de miért kéne állatkísérletek folytani egy szeretgetésre való állaton? Ha egyszer egyedül szeretne lakni, kell mindegyiknek 1-1 külön ketrecke. Nem túl nagy kérés.

Használt hörcsög ketrecet akár ingyen, vagy majdnem ingyen is ki lehet fogni.

Hörimentő mesélte, hogy egy szerencsétlen beszélgetés után egy szaporító lerakott az előszobájában tizenegynehány hörcsögöt egy vödörben. Eltelt egy pár nap, mire mindnek szezett saját ketrecet, és valóban nem ölték meg egymást addig, de megmozdulni se mertek a tömegben! Amelyiket különrakta tiszta boldog lett, evett, kerekezett, pakolt...

Szóval attól hogy nem folyik vér, még lehet hogy nagyon stresszel a bunda alatt.

2012. nov. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!