Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek melyik a legaranyo...

Szerintetek melyik a legaranyosabb, és ti melyiket tartanátok szívesen? Japán táncolóegér, törpehörcsög, degu, Mongol futóegér vagy fehér egér?

Figyelt kérdés

2012. nov. 13. 23:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ketrecben kell tartani! terráriumból ki jön!

Ára attól függ hol veszed! Van ahol 700Ft-ért kapsz van ahol 1400Ft.. :/

2012. nov. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A felsoroltak közül a degunak kell a legnagyobb hely, egy minimum 60x40x40cm-es ketrecben már jól érzik magukat, de általában 70x50x50-est szoktak ajánlani.

A deguk ketrecét sokan otthon készítik el, nem veszik boltban. Így jobban az igényeiknek megfelelő helyük lesz,és sokszor még olcsóbban is jön ki a gazdi is.


Ketrec pl.: [link]

[link]


De ez csak egyféle megoldás.


Tudni kell, hogy a degukat csak párban lehet tartani, lehetőleg azonos neműeket, jobb a szaporulatot elkerülni, kivéve, ha nem az a cél.

A deguk alapból cukorbetegnek mondhatók, figyelni kell, hogy mit ad neki az ember. De ezen nem kell izgulni, nagyon sok mindent kaphatnak így is.


Belinkelek egy oldalt, ezt érdemes elolvasnod, még mielőtt bármit is beszereznél: [link]


Remélem tudtam segíteni.

2012. nov. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Degunak az állatvédelmi törvény szerinti minimum méret 60x60x40 centi, és az tényleg kicsi nekik! :D

Szóval ha degu, akkor kösd fel a gatyádat, mert hiperaktívok, és ha nem tetszik nekik valami, arról tudni fogsz! (A mozgáshiánytól rosszcsontok lesznek.) :D Persze arról is, ha elégedettek... A jó gazdit kényeztetni szokás...

A jó deguk többnyire a 80 x 80 x 50 cetnis ketrecekben találhatók, és 32 centis mókuskerekük van. Ez vagy drága, vagy jelentős leleményt kíván a gazditól.

És nagyon vigyázz! Súlyos függőséget okoznak! (Bár arra hajlamos gazdiknál, az összes felsorolt állat okoz ilyesmit...)

2012. nov. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nekem mindegyikből van 2-3 példány. Olcsóak, könnyű őket gondozni. De én a legjobban a futóegereimet szeretem. kell nekik hely, de aranyosak, ragaszkodok. deguk cukik, a fehér egerekkel lehet néha kisebb baj. a táncoló egerek jól elvannak. a egeret javaslom

bocsi hogy ig írtam de bed0gl0tt a billentyűzet

2013. febr. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 VígDániel ***** válasza:
az előbb néztem itt valami olyasmit hogy nagyon szeret mászni magas ketrecben kell tartani ja és nem ehet cukros ételeket de szerintem a fehér egér sokkal jobb.
2015. aug. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!