Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpehörcsög? Aranyhörcsög?...

Törpehörcsög? Aranyhörcsög? Futóegér? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Mivel a törpével nincs semmi baj, csak az aranyhöri az szerintem jobb, csak félek, mert szökős állat... A futóegérrel ha játszok, néha kiszaladhat a kezemből,és bebújik a szobámba a szekrények mögé meg minden. Mert az biztos olyan gyorsan szalad mint egy házi egér :D. igaz, még csak 10 vagyok, de 10 napig aludtam odakint sátorban, és az 5. napon már aludtam rendesen. Szóval megszokom az ilyen éjszakai zajokat.

2012. szept. 11. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha gondos gazdi vagy merem ajánlani a mongol futóegér tartást..Tüneményesek! Örökké kiváncsiak, ki jön be, ki ment ki, miért csinálod ezt, most miért nem csinálsz semmit, rendkivüliek, okosak és nem nagyon betegese, kevés dologra van hajlamuk, kivéve persze ha beltenyészet sajnos:/

De őket tényleg ajánlom. Habár azt megmondom őszintén ők nem azok a tengerimalacfélék akiket az öledbe veszel és simi simi, mert őket nem lehet csak úgy leállítani:)

2012. szept. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én csak az aranyhörit azért gondoltam jónak, mert azzal sokmindent lehet csinálni:D Én épp az a típus vagyok,hogy örökmozgó :D Meg ha mondjuk esik az eső akkor ezzel bent is jól elszórakozok mint a kutyával.Ezért kéne egy ilyen kisállat.:) Csak az a gond hogy Mezőcsát-Mezőkövesd környékén biztos nincs egértenyészet...:|
2012. szept. 11. 21:20
 3/10 A kérdező kommentje:
meg az aranyhörire nem úgy mondtam hogy mindig játszani akarok vele, hogy nem hagyom aludni, hanem mondjuk hétvégén vagy amikor van rá időm 19:30-21:16-ig van rá időm. :)
2012. szept. 11. 21:21
 4/10 anonim ***** válasza:

Öhh, hát ha ennyre nincs időd akkor olyat válassz aki nem igényli annyira a foglalkozást és tartsd párban őket, hogy ne legyen depisek. Az egérfajták azok akik szerintem leginkább megvannak egyedül, de ha egyébként nem foglalkozol az állatokkal sosem akkor ne várd hogy amikor az eső esik és ki akarod venni örömujjongásban fog kitörni érted. A kapcsolatot folyamatosan kell kiépíteni velük, ha nem nyúlkálsz be a rágcsálókhoz el is vadulhat, sőt mi több ha állatkereskedésben vásárol az ember eleve azzal kell kezdeni hogy kézhez szoktatás (egyébként ezutóbbit nem ajánlom).

Ha mégis szeretnél majd tenyésztőtől hozd el, de ha nem foglalkozol velük az ő viselkedésük is megváltozhat. Érdemes utazni értük egyébként.

2012. szept. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egérfajtákból van még több is, de ők még nem régóta lettek háziasítva, szóval agilty pályát nem fogsz velük végigcsinálni. Afrikai csíkos fűegér, egyiptomi tüskésegér, egyiptomi ugróegér, zsírfarkú egér stb.

De mindenképpen nézz utána vásárlás előtt, hogy ezeknek az állatoknak mi a szükségletük, mik a tartási körülmények és milyen a személyiségük.

Különben te se leszel elégedett meg a kisállat is szenvedni fog.

Sok sikert kívánok hozzá:)

2012. szept. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem nincs rá időm, az aranyhörikre mondtam mert azok éjszakaiak! a futóegérrel nincs semmi gond. Egész nap játszok vele, hazamegyek 5 percig gépezek és már játszok is vele. (amúgy 16:00kor megyek haza)
2012. szept. 12. 16:46
 7/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy ennyi kommentet írok, de nem komolyan gondoltam ilyet, csak annyira örültem hogy anya megengedte és állandóan ezt mondtam neki, hogy megengedje..Egyébként mindig tudok játszani velük. Ha süt a nap, ha esik, ha havazik!:)
2012. szept. 12. 16:49
 8/10 A kérdező kommentje:
*foglalkozni xd
2012. szept. 12. 16:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja értelek!

Az én mongijaim reggel vannak fent sokat, délben picit jönnek ki kajolni, aztán már késő délután akkor sokat vannak kint, meg gondolom éjszaka is fent vannak valamennyit, erre utaló jelek voltak:)

2012. szept. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

hát szerintema a dzsungi törpe höri a legjobb mert könnyen kézhez szoktatható!

gyerekbarát!

:)én inkább azt ajánlanám

2016. júl. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!