Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért viselkedik agresszíven...

BeneNiki kérdése:

Miért viselkedik agresszíven velem az afrikai fehérhasú törpesünim? (Türelmesen, nyugodtan, kedvesen foglalkoztam vele, mégis azt hiszi bántani akarom)

Figyelt kérdés
Kb 2 hete van nálam, a tenyésztő szerint ez volt az egyik legszelídebb kisfiú és eddig nem is volt vele semmi probléma, de 3 napja nem lehet hozzányúlni, gombóc,nemcsak puffog, de csipogva ugrál is hozzá, ha csak hallja, hogy matatok a terráriumban. (Ami felül nyílik, gondoltam rá, hogy ez lehet a probléma, de mint írtam, eddig teljesen barátságos volt.)

2012. nov. 14. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Én most fogok kapni sünit,jártas vagyok a témában.Azt olvastam hogy van nekik ilyen időszakuk.Ilyenkor ki kell venni foglalkozni kell vele ha harap egy törölközővel vagy bármivel meg lehet fogni.Nem szabad ráhagyni mert akkor ilyen marad.Valőszínüleg pár nap és megváltozik!
2012. nov. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Sn0wf0x ***** válasza:
Így van ahogy az előző írja ne hagyd rá...egyébként nálunk is volt ilyen két napig tartott. Illetve most a tél beköszöntével figyelj oda, hogy a terráriumban/ ketrecben ne legyen kevesebb 24-23 foknál...
2012. nov. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jól írták a többiek, vedd ki ha kell törölközővel. De fontos, hogy miután az öledbe teszed már kézzel simogasd ne kesztyűvel és egyebekkel, hogy téged szokjon. Fontos!, hogy igazodj a napi rendjéhez, napközbe ne piszkáld, csak 7 óra után este, mert neki akkor van nappal. Elvégre te is utálod, ha hajnalban felráznak nem? :) Ha már az öledben van látod rajta mikor akar majd megkóstolni, mert akkor nagyon szaglászik és közvetlenül a bőröd fölött. Ha megharapna ésszel! de rá kell koppintani az orrára, hogy tudja nem jó amit csinálsz vele, lehetőleg egy ceruzát használj erre nehogy a kezeddel kösse össze az emléket. Ismétlem nem kell agyon csapni csak finoman tudatosítani benne, hogy ez nem jó. Ha eddig szelíd volt és nem adod fel akkor néhány nap alatt ezt elhagyja és újra szelíd lesz, legalábbis az enyémekkel ez lett.
2012. nov. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
kicsit a kezedet kajázd be (azzal a kajával amit a sünid eszik) és tedd oda elé a kezed. Hagyd, hogy egy picit megszagolgassa, megszokja. Csináld meg ezt még néhány alkalommal és egy idő után megszokja a kezed szagát és szelídebb lesz...nekem ez bevált.
2013. aug. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 viktor123456 ***** válasza:
Ha harap akkor próbálj szappant váltani, arra nálunk az segített.
2014. aug. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!