Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai törpehörcsögömet...

Dzsungáriai törpehörcsögömet felszippantottam porszivóval, nem lett baja vagy mégis?

Figyelt kérdés
Véletlenül történt, a házát akartam kiporszivózni, úgy láttam, hogy nincs benne, de mivel kacskaringós volt, ezért nem láttam rendesen és ott volt. Aztán egy nagy Hupp, egy kétségbeesett ciripelés, porszivó kikapcs és nem mertem megnézni, hogy mi van. Persze egy perc után megnéztem azért, felkészülve mindenre, de nem volt paca, semmi, csak nem mozgott. Még egy pár perc múlva visszamentem, mert erőt kellett gyűjtenem nekem is, hogy akkor most ha még él, mit csináljak, ha meg nem, akkor meg hova tegyem. MEg arra is felkészültem, hogyha esetleg eltört a gerince, vagy bármi baja van, de él, akkor megkönnyitem-e a dolgát vagy mit csináljak. Ehhez kellett pár perc... Aztán, lássatok csodát, kivettem és élt, mozgott, szemecskéi épek voltak, de lapult nagyon. Én meg simogattam és elkezdtem bőgni, mert nem akartam ezt tenni vele és megkönnyebbültem, hogy nem lett baja. De azért aggódom, hogy a kis gyomra vagy a kis agya nem sérült-e meg annyira, hogy esetleg belső vérzés miatt pár nap alatt elpusztulhat?
2012. nov. 2. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
semmit se tudhatsz biztosra, de nem valószínű hogy nagy problémálya lehet ha rendesn mozog meg minden. valószínűleg csak a halatmas sokk miatt lapul szgényke. biztosíts neki nyugodt helyet, sok finom nasit és akor talán gyorsabban túllép rajta
2012. nov. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
El sem tudod képzelni miket kibírnak ezek a kicsike állatok. Az enyém egyszer (ő is dzsungáriai törpehörcsög) leugrott/esett 4-5 méter magasról a betonra. Utána semmi baja nem lett, él és virul. A tiednek sem hinném hogy baja lenne, csak sokkot kapott. Hagyd békén kicsit, had nyugodjon meg. Azért ha estére sem lenne jobban (feltéve ha ez most történt) akkor vidd el állatorvoshoz, jobb ah ránéz.
2012. nov. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szegénykém, úgy aggódom érte! Most a párja pátyolgatja, teljsen körbetuszkolta forgáccsal, összebújtak, úgy alszanak..Remélem nem lesz baj.
2012. nov. 2. 13:09
 4/9 Zsuzsanna.:) ***** válasza:
100%
nem lesz nyugi nagyon szívos állatok :)
2012. nov. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egész estig ki sem dugta a kis nóziját. Voltak vendégek és a gyerekek le akarták őket támadni, de nemet mondtam, mert neki most pihenni kell. De olyan kis nyomorult kinézete van. LEhet, hogy megőrült? : ) Mad Mouse. Na jó, csak vicceltem szegénykén, de látszik rajta, hogy valami nincs még rendben. Szerintem mindig is félős marad szegény.
2012. nov. 2. 21:22
 6/9 anonim ***** válasza:
nyugi pár nap alatt elmúlik, könnyen felejtenek a hörik :D
2012. nov. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémet egyszer a macska szájából szedtem ki, halálra rémültem, ő is sokkot kapott, csak feküdt a kezemben és pihegett... aztán magához tért, semmi baja nem lett, egy karcolás volt a lábán, de nem is vérzett. Nagy mázlija volt, szegénykémnek. A tiéd is rendbejön, csak megijedt nagyon.
2012. nov. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kedveskedj neki a kedvenc nasijával,valami édes gyümivel, attól biztos jobb kedve lesz.
2012. nov. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van egy Dzsungáriaim. Amikor egyszer levittem a kertbe a 3 éves húgom is jött hiába mondtam, h. figyeljen rálépett. A höri mozdulatlan volt és szószerint felfordult de semmi baja nem lett. Az állatorvos azt mondta ez a fajta hajlamos túlreagálni a dolgokat. Ennek már fél éve a társa már meghalt ő még él. Szerintem a tiednek sincs nagyobb baja.
2012. nov. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!