Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Deguk. Egyedül is tarthatók?

Deguk. Egyedül is tarthatók?

Figyelt kérdés

Akció van a kisállat kereskedésben és egy degu 200ft.Arra gondoltam,mivel a hörcsögöm elpusztult,így kéne vennem egy degut. De azt olvastam,hogy csak párban tarthatók. De én tudom magamról,hogy 2 degu esetén már nem lenne olyan,hogy kis kedvenc,mert megoszlana a szeretetem és én egy kis kedvencet akarok csak. Ez kivitelezhető?

Amúgy a degukat is ugyanúgy ki lehet engedni a szobába,mint a törpenyulakat,vagy a tengerimalacokat? És a deguk harapnak? Köszi,ha válaszoltok!


2012. nov. 19. 03:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha jót akarsz az állatodnak, akkor vagy 2 degut veszel, vagy egyet sem. Nem véletlenül olvasod mindenhol, hogy társas állat, egyedül nem érzi jól magát. Ha egyedüli kedvencet akarsz, akkor maradj a hörcsögnél, ők kifejezetten a magányos életmódot kedvelik.
2012. nov. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A deguk nagy családban, csapatban élnek. Ha jót akarsz magadnak, akkor legalább 2 egynemű degut szerezel, különben köteles leszel egész nap a ketrecben ülni vele, vagy nem zárhatod be, és nem mehetsz el otthonról. Még aludni is a hasadon szeretne...

Amúgy, ha höri méretű ketreced és felszerelésed van, irtó gyorsan kinőheti, azaz nem fog nyugton maradni a ketrecben.

A mozgásigénye pont annyi mint, egy csincsillának.

Viszont sokkal aktívabban igénylik a társaságodat mint a hörik. Ők szelídítenek meg téged, és ha többen vannak, mind kiharcolja a neki kijáró törődést. A szeretet nem kevesebb lesz, ha többen szeretjük egymást, hanem több. :D

Az embereknek is több szülő járna, nem egy, és gyerekből is több kéne hogy egy családba szülessen. A deguk még emlékeznek ezekre a dolgokra. :)

(Amúgy a deguk mindent együtt csinálnak, azaz téged is kettesben foglalnak el.)

Röviden: egy degu 10x annyi gond, mint a kettő.


Szerintem a höriknél nem harapósabbak a deguk. Pl. azt ha nem hagyod aludni, a deguk jobban viselik. Nyugodt, határozott, kiegyensúlyozott mozdulatokkal a halálra rémült, idegen degukat is meg szoktam fogni, és gyorsan megnyugszanak, akkor is, ha nem voltak még soha kézben.

Ha valaki fél, kapkod, azért összeszedhet 1-1 nevelési célzatú, figyelmeztető harapást, ha meg csupasz kézzel benyúlsz 2 verekedő állat közé, akkor nagyobbat is kapsz.

De irtó okosak, és nagyon tudják hogy kell bocsánatot kérni...

2012. nov. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én is legalább kettőt javasolnék, neked. Ha egyedül tartod, sok problémád lesz még vele. Ketten viszont már valósággal bandáznak, mindent együtt csinálnak. :D

De először azt gondold át, hogy van-e elég hely nekik, gondolok itt elsősorban a ketrecre. A hörcsög ketrec biztos, hogy kicsi.

70x50x70 cm-es hely nekik a minimum, amiben már tarthatóak (ha nagyobb, az persze nem gond) :)

2012. nov. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát de pont ez az,hogy időm,mint a tenger és jó lenne,ha én lennék neki a mindene és rajtam aludna.Engem ez mind nem zavarna,mert sokszor volt,hogy ilyen-olyan kisállat nevelőszülője voltam az állatkertből,de az csak ideig óráig tartott,de szeretnék egy ilyen állandó dolgot is!
2012. nov. 19. 15:10
 5/12 anonim ***** válasza:
Kipróbálhatod, de beszélhetsz is olyanokkal, akik túl vannak egy ilyen kísérleten. :D Nem vicces, ha nem enged ebédet főzni, mert veled akar szundikálni, rohannod kell haza, mert egyedül hagytad, és aggódik érted, lemondod a nyaralást, ha nem viheted, és gyorsan pisilsz, mert megeszi az ajtófélfát, ha te bent vagy, ő meg kint... Ketten elbogarásszák egymást, és kibírják amíg hazajössz. És ők ketten (vagy nyolcan :D) is borzasztó kevesen vannak, még nagyon nagy szükségük van rád, a mamádra, a barátnődre, és mindenkire akivel bővíthető a kis családjuk.
2012. nov. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
És ha nem csinálsz tartás hibákat, nem éri baleset, akkor esélyed van rá, hogy 9 év múlva szabadulsz... Az egyedül tartott, gazdi-szinbióta deguk elfelejtenek degu nyelven, és egyáltalán nem biztos, hogy 3 évesen még össze tudod egy kicsivel szoktatni, ha a kicsivel baj van, te meg már jól vagy idomítva. :D
2012. nov. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hú azt hiszem,mégsincs kedvem behódolni egy rágcsálónak...
2012. nov. 19. 21:23
 8/12 anonim ***** válasza:

Segítünk összeszoktatni, ha megveszed a boltit... :D


De nézz utána mivel jár pontosan. Jó móka és függőség a deguzás, de nagyobb élvezet, ha mások hibáiból tanulsz nem a magadéból. :D


Ha kettő van, tudunk segíteni a dominancia megszerzésében, de az egyke-tartók többnyire menthetetlenek. :D

2012. nov. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én kiprobáltam kb.1 honap után megszokta és utána nagyon hozám nőt és a szivem csücske let és még hámot is vetem neki és levitem sétálni de ha elpusztul az elviselhetetlen :/
2012. dec. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekünk volt. Először egy lány majd vettünk egy fiút. Egyszer nem lett alom. Végül a fiú megölte a lányt. Így egyedül hosszú idejig élte a fiú.
2012. dec. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!