Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac orrvérzés?...

Tengerimalac orrvérzés? Bővebben lennt.

Figyelt kérdés
Ma lent voltak a tengerimalacaim a földön. Épp karmot vágni készültem, mikor az egyik lány malackámnak elkezdett spriccelni az orrából az élénkpiros vér. Nagyon megijedtem, tiszta vér lett a felsőm. Ölembe megnyugtatgattam, látszott rajta, hogy a malacka is nagyon megijedt. Mikor már élénkebb lett, adtam neki enni, evett is. Aztán 5 perccel később megint elkezdett belőle spriccelni, alatta a forgács is véres lett. Mitől lehet? Utánanéztem az interneten, mi okozhatja. Eddig még nem volt, nem hiszem, hogy daganatos lenne. Változatosan, K-vitaminban gazdag az étrendje, ez sem lehet gond. Lehet megszúrta valami, és pont egy hajszálerét érte? Én csak erre tudok gondolni. Most már semmi baja, nem vérzik neki, de mégis nagyon megijedtem. Valakinek volt már hasonló tapasztalata? Próbáltam hívni rögtön az állatorvost, de nem vette fel a telefont :S.

2012. nov. 19. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg helyesen gondoltad,valami megvághatta... Elképesztő miket nem tudnak csinálni a malacok. Ha úgyanúgy viselkedik,nincs rajta semmi változás,és már nem vérzik az orra,szerintem nincsen baj. Azért,megnyugtatásként is vidd el állatorvoshoz,mindkettőtöknek jobb lesz. :)
2012. nov. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi lett. De azonnali állatorvosi segítséget igényel! Próbáld hívogatni, keress ügyeletest legkésőbb holnap reggel veled nyissanak.EZ nagyon komoly, spriccel az már nagyon súlyos.
2012. nov. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tegnap este kijött belőle valami fekete darab, szerintem tuti ez lehetett a baj, mert azóta minden rendben, nem csinálja. Eszik is rendesen, semmi nem látszik rajta. De azért aggódom, állatorvost csak fel kellene hívnom.
2012. nov. 20. 07:21
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vidd el,menj biztosra. :)
2012. nov. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!