Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a baja a tengerimalacomnak?

Mi a baja a tengerimalacomnak?

Figyelt kérdés
Amikor kiveszem akkor mindig ugrál össze-vissza és nem engedi hogy megfogjam.Ja és néha amikor kiszeretném venni megakar harapni. Ha tudjátok mi a baja lécci mondjátok el!

2012. nov. 18. 18:06
 1/7 Antimod ***** válasza:
65%

Fél tőled. Próbáld megszelidíteni előbb, élelemmel könnyen lekenyerezhetők, mert haspókok.

Bizalom nélkül el fog szaladni előled. Először csak próbáld azt elérni, hogy megsimogathasd, és ha ez megvan, akkor veheted ki óvatosan magadhoz.

2012. nov. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már azt engedi hogy simogassam a ketrecébe de utánna mikor alá szeretnék nyúlni mindig elfut.
2012. nov. 18. 18:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocsi,választ nem adok,ugyanez a helyzet,fogalmam sincsen miért csinálja. Egy héten kb egyszer sikerül kivennem. De már rég óta engedi a simizést,mindig üdvözöl,pop-cornozik,nyalogat. :) Reggelente majdnem letépi magáról a rácsot. Úgyhogy ettől eltekintve teljesen szelíd. Arra gondoltam esetleg,hogy rosszul fogom,és tudja,ha kiveszem,az fáj. Más még nem jutott eszembe.
2012. nov. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerinted érdemes levinnem orvoshoz?
2012. nov. 18. 19:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem orvos kell, hanem türelem. Előbb utóbb megszelídül.

Akkor kell orvoshoz vinni, ha nem eszik.

2012. nov. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok,és csatlakozom az előttem szólóhoz! Nem kell orvoshoz vinni,minden malac (és állat) külön személyiség,mint az emberek. Minden állatot más ideig tart megszelídíteni. Én már teljesen el voltam keseredve,hogy 3 és fél hónap után én úgy látszik valamit rosszul csinálok,de aztán szó szerint egyik napról a másikra egy angyalka lett. Eddig ha bármilyen irritáló zajt hallott,bebújt a házba és órákig nem jött ki, utána nagyon félénk volt. Pedig a mi családunk eléggé hangos... Most már csak berreg ezekre,de ugyanolyan marad. Csak a felvételt nem engedi. Aztán mikor már ölben van,elnyúlik,behunyja a szemét,mormog...Azt már szereti. Türelem,idővel mindenképp megszelídül! :D
2012. nov. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Idézem az előttem szólót:

"Nem orvos kell, hanem türelem."

Nálam is így van.(nem rég kaptam tengerimalacot.)De már simogatni tudom, ki tudom venni a ketrecéből. Mindezt úgy értem el, hogy minden nap egy kis (nagyon alaposan) elkerített részre kiengedtem.(Figyelmen kellett, nehogy bebújjon valahova egy kis résen.)Ott mindig min. fél órát simogattam, és már elég jól tűri, pedig csak 2 hónapja próbálom ezt.

2012. nov. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!