Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vakondot lehet tartani otthol...

Vakondot lehet tartani otthol terráriumban?

Figyelt kérdés
Vagy csak úgy szimplán a szobában? Nagymamám kertjében fogtam egyet, kimászott a föld felszínére, és egyenlőre egy vödörbe tettem bele.

2012. nov. 24. 02:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Fel kéne hívni az állatkertet és megkérdezni, mivel a vakond védett. Nekem a sünikkel kapcsolatban azt mondták, hogy mivel a süni védett, ezért hivatalosan nem lehet otthon tartani, de a gyakorlatban igen.
2012. nov. 24. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
állatkertbe nem veszik be, mer feltúrja a földet, elbújik és nem látják a látogatók
2012. nov. 24. 03:12
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Hát ez az, hogy csak úgy érzi magát jól, ha nem látják.

Ha kicsit is szereted az állatokat, elengeded valami mezőn, mielőtt belehal a stresszbe.

Nem tartható fogságban!

2012. nov. 24. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyrészt azért sem, mert védett. Másrészt pedig nem tudsz annyi földet rakni egy terráriumban, ami elég lenne neki, márpedig a vakond a föld alatt él, és még ha tudnál is akkora helyet feltölteni neki földdel, akkor se sok értelme van a tartásának, mert úgysem fogod látni
2012. nov. 24. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a vakond fogságban elpusztul. másrészt védett.. ted szépen vissza egy puha földes részbe kint egy mezőn vagy erdőben
2012. nov. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én nem azt mondtam, hogy próbáld meg bevetetni az állatkerttel, hanem hogy kérdezd meg hogy mit kell csinálni. Mellesleg az érved alapján úgy érzem, hogy egyáltalán nem is beszéltél az állatkerttel, mivel ez nem igaz, hogy "nem veszik be, mert nem lehet kiállítani". Az állatkertnek természetvédelmi hatósági feladatai is vannak. Olyan állatok is vannak bent, ami nem a tárlat része
2012. nov. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet. Védett nem tudsz neki megfelelő méretű helyet teremteni és a kajáját is nehéz lesz elég változatosan adni neki. Szenvedni fog és elpusztul a fogságban. Engedd szabadon.

A sünire visszatérve elméletileg és gyakorlatilag is szigorúan tilos otthon tartani mert szigorúan védett és 6 számjegyű büntetést is adnak ha befogod. Csak kimondottan házi sünit szabad tartani, Afrikai fehérhasú törpesünit, süntanreket.

2012. nov. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!