Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi van a törpenyulakkal?

Mi van a törpenyulakkal?

Figyelt kérdés
Úgy van, h karácsonyra lehet kapok törpenyuszit ketreccel. Akinek van, az pls, írjon hasznos infokat!! Pl. mennyire büdös, milyen gyakran kell takarítani, milyen gyakran kell kuvenni, kell-e neki nyúlpóráz, hogyan szoktatható olyanra, hogy a ketrecében mindig egy helyre pisiljen, stb....

2012. nov. 26. 12:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia, kezdjük hátulról :)

Egy nyuszi mindig a ketrec egyik sarkába pisil. Szobatisztaságra lehet nevelni, de nem mindegyiket! (ha nem megy, ne erőltesd, csak jól kell csinálni) ha vhova odapisil, felitatod zsepivel vagy akármivel és odateszed ahova szeretnéd hogy pisiljen, megfogod a nyuszit odarakod és megszimatoltatod vele, ezt eljátsszátok 4-5ször és menni fog.

a takarítás attól függ, hogy mekkora nyuszi, fiú-lány, és hogy téged mennyire zavar? Nekem volt olyan nyuszim akinek az almát minden nap cseréltem (ami pisis vagy kakis vot, nem az egészet természetesen)

Én nem találtam büdösnek, de nem vagyok finnyás... ha minimális szagokat szeretnél akkor mindenképpen lány nyuszit válassz!!!

Nyúlpóráz? utcán semmiképp ne sétáltasd!!!!! Ha kertes ház, (ami mellesleg a legjobb egy fűevő szőrmóknak :) ) akkor tedd nyúlbiztossá (ne tudjon beszorulni, kibújni a kerítésen, ne legyenek mérgező növények, ne jöhessen be olyan állat, ami bánthatja) a kertet és mehet ahova szeretne. :)

2012. nov. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi, a választ :)

Az a helyzet, hogy kertes házunk van, viszont sok helyen kibújhat, és egy erdő aljában lakunk,az erdőtől egy patak választ el minket. Nem arra gondoltam, hogy az után sétáltatnám, hanem, hogy a házban ráraknám, és akkor nem tudna bebújni a kis helyekre, ahonnan nem lehet kiszedni.

2012. nov. 26. 16:59
 3/15 anonim ***** válasza:
Szia, hát én a nyuszikat hetente szoktam takarítani,mármint az egész ketrecet, a nyuszi wc-t akkor mikor látom hogy ráfér, általában naponta, de volt hogy egy nap kimaradt. Kivenni minél többet, én kivszem a benti nyuszimat, és mikor itthon vagyok kint van. És nekem van pórázom, de csak arra használom hogy a szökős nyuszim ne menjen el az udvaron, és az egyiket azzal szoktam utcán is vinni, mert nem bírja a hordozót. De csak ha muszáj mennünk valahova, orvoshoz stb. A szobatisztaságról sok helyen olvashatsz, de a lényeg hogy miután megkapod a nyuszit, beteszed a ketrecbe, az első nap e vedd ki, ő meg kijelöl egy sarkot ahova pisilni fog. Ha veszel nyuszi wc-t, azt abba a sarokba kell tenni, és a picic forgácsot vagy egy pisis zsepit bele kell tenni, és a nyuszi oda fog menni. A bogyóit szintén bele kell pakolni a wc-be, a többit meg mindig kiszedni, és előbb-utóbb rájön hogy oda kell kakilni is.
2012. nov. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
És amiatt ne aggódj hogy bebújik valahova, eleine, mikor még fél akkor persze lehet, de a nyuszi kíváncsi állatka, ha bemegy ki is jön, nem olyan mint mondjuk egy hörcsög hogy ha elszalad többet nem jön elő amíg ott vagy. Én az udvarra is kiteszem őket, és mauktól visszajönnek ha megunják, persze figyelem őket, de eddig meg se próbáltak meglépni, vagy ilyesmi
2012. nov. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ki merjem-e engedni, mert a kert hátuljában van egy patak, meg a kerítés alatt is ki tud menni...
2012. nov. 27. 16:04
 6/15 anonim ***** válasza:
2012. nov. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hát figyelj szerintem nyuszifüggő, majd meglátod. Nekem is van egy nyuszim akit nem merek még elengedni, mert ahogy kilép az ajtón elindul, és meg sem áll, őt pórázzal szoktam kiengedni. Egyedül egyébként se engedem ki őket, de a bak nyuszimmal az van,hogy ahogy látom hogy messze van szólok és visszajön. De lehet kapni ilyen kinti nyuszi karámot, mondjuk elég drága, de én nemrég vettem egyet 4000 ft.ért használtan, és teljesen jó állapotban, pedig újonnan 13ezer lett volna. Szerintem ha szeretnél ilyeneket, nézz szét aprod.hu-n és hasonló oldalakon, néha nagyon jó cuccokat lehet kapni:)
2012. nov. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. nov. 28. 16:58
 9/15 anonim ***** válasza:

itt minden le van írva...

[link]

2013. ápr. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
koszi, de már rég megvan y nyuszim, és mindent kitapasztaltam :)
2013. ápr. 9. 18:39
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!