Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szét kell választanom őket?...

Szét kell választanom őket? Ha igen, mikor?

Figyelt kérdés
Vannak patkányaim, fiú és lány, olyan 1 évesek. Kábé 1 hónapja vannak csak együtt, de már 1 hete vettem észre azt, mintha nőne a hasa a lánynak. Persze Én ennek örülök, csak ugye még nem voltak kis patijaim, azt nem tudom igazán, hogy szét kell-e választanom őket... Mert a Fiú patkány, állítólag nem bántja kölkeit, mert, hogy családcentrikusak a patkányok... Ez mennyire igaz? Mert ha valóban terhes a mami, akkor lassan le kéne választanom az apucit? Van itt ilyenben, tapasztalt patkánytartó? Előre is köszönöm! :)
2012. nov. 30. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
öhm... már el kellett volna választanod őket szerintem, a a patkány nem bántja a kicsinyeit, de miután megszületnek a nőstény azonnal újravemhesül, és nem hiszem hogy az jót tesz neki. Minél előbb szedd szét őket, ha egy hónapja együtt vannak, biztos vemhes a nőstény, mert kb 5 naponta ivarzik.
2012. nov. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak attól félek... Nehezen szoktak össze, most is van néha, hogy vitatkoznak. Szóval attól félek, ha most szétszedem őket... Akkor nem lesznek depressziósak egymás nélkül? Mert az elején utálták egymást, aztán rá maximum egy hétre, más együtt aludtak... és ez azóta is így van. Összetudom utána még rakni őket? Nem szeretném, hogy depisek legyenek.. :/ A legjobbat szeretném nekik. :)
2012. nov. 30. 11:20
 3/9 Platypus ***** válasza:
Ha a legjobbat szeretnéd nekik, akkor oldd meg valahogy, hogy ne szaporodjanak tovább, mert ha együtt maradnak, az egy év alatt 100 kispatkányt és egy halálosan lestrapált nőstényt eredményez. Ha van rá lehetőséged, akkor vegyél még egy ketrecet, amibe rakd külön az apát és társaságnak tarts meg egyet a hímet kölykök közül, egy nőstényt meg az anya mellé. Vagy ivartalaníttasd a hímet minél előbb, mert a herélés után még kell 1 hét legalább, hogy garantáltan nemzőképtelen legyen.
2012. nov. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi platyus. :) Amúgy az ivartalanítása a patinak milyen árban forog?
2012. nov. 30. 13:20
 5/9 A kérdező kommentje:
Uppsz, *Platypus*
2012. nov. 30. 13:21
 6/9 A kérdező kommentje:
Utána olvastam az altatásnak, hát nem tűnik túl biztonságosnak, de teljesen jónak látom a kicsik elosztását a szülőkkel. Úgyhogy köszönöm. Van egy plusz ketrecem, de az nem elég nagy. Szóval beszerzek egy megfelelőt a napokban. :) Köszönöm!
2012. nov. 30. 13:29
 7/9 Platypus ***** válasza:
Ez egy jó megoldás, csak siess vele. A nőstény a szülés után azonnal képes újra vemhesülni.
2012. nov. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem állok valami jól anyagilag. Valami ismerőst kell találnom, de huhh... Facebookon már kérdezősködöm, csak még nem sok sikerrel.
2012. nov. 30. 13:34
 9/9 anonim ***** válasza:

21 - 28 nap a vemhességi idő, 1-3 óra az ellés, az ellés után azonnal fogamzóképes a mami, szóval nem várhatod meg a következő havi fizut... :) Bajban vagy!

26 patkánynak hány ketrec is kell? :D


Az ivartalanításban nagyon jó a Papp doktornő a Hungarovetben: [link]

Van aneszteziológus meg nagy rutin. De siess!!! :D

2012. nov. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!