Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyusziszakértők! Nekem 2...

Nyusziszakértők! Nekem 2 nyulam van kint tartom őket, és már a nőstény 3 megfialt és 2 meghaltak a nyuszik! Nem tudom hogy mit csináljak hogy ne haljanak meg a nyuszik! Tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 3. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Esetleg meleg hely kellene nekik.
2012. dec. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Talán építs egy rendes ólat, ahol nem fagynak meg?
2012. dec. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 TheCreeper ***** válasza:

Először is nem tudom, hogy különválasztottad-e a baktól, ha még nem a következő fialás előtt tedd meg. A nősténynek legyen a helye teljesen szélvédett, hogy a saját testmelegével felfűthesse. A fialódobozon, csak egy nyílás legyen, az is akkora, hogy az anya kényelmesen ki-be járhasson, a kicsik viszont ne érjék föl, mert ha netán kimásznak nagyon könnyen kihülnek (egyik haveromnak 5 kisnyula pusztult így el). Tegyél be az anya alá forgácsot és hagyd úgy fialás után még három napig. Addig ne takarítsd ki. Esetleg a nőstény vizébe tegyél 5-6 csepp bérescseppet minden vízcserénél, már fialás előtt kezdd el adagolni, vagy ami hasmenés ellen jó az szintén néhány csepp ecet. A fialódoboz legyen viszonylag tágas, hogy szülés közben ne tapossa le a fiait. Adj nekik sok szárított szénát, akár a kicsiknek is elérhető lehet (így legalább ismerkednek a takarmánnyal)Ne bolygasd sűrűn az anyanyuszit és a kicsiket. Még valami, ha szeretnéd hogy jó étvágya legyen a nyuszidnak vegyél neki kalopetet vagy kisemlősök számára készített bé-vitaminos (fogalmam sincs hogy mi a neve, de olyasmi mint a kalopet, csak olcsóbb)készítményt. A ketrecnek elég heti egy takarítás, mert a nyulak megeszik a saját ürüléküket, ők így "kérődznek", csak a második emésztés során tárulnak föl a rostanyagok.

Több nem igazán jut az eszembe, szerintem, ha így jársz el a kis családdal, minden rendben lesz.

2012. dec. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :)
2012. dec. 5. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!