Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Sünit lehet háziállatnak tartani?

Sünit lehet háziállatnak tartani?

Figyelt kérdés
ha igen akkor Pécsen hol lehet beszerezni lehetőleg pici, fiatal süniket ? :) köszönöm hogy segítetek :)
2012. dec. 9. 11:03
 1/10 anonim ***** válasza:
nem, mert védett állat.
2012. dec. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Vad sünit nem lehet,az állatkínzás, de ha jól tudom állatkereskedésben lehet venni/rendelni sünit (vagy valami olyasmit). De nem tudom h kell-e hozzá tartási engedély.

Amugy menj be 1 állatkereskedőhöz és ő majd megmondja neked. :)

/Vad sünikről annyit h ne próbáld megfogni, mert elkaphatsz tőle sok betegséget. Férget, stb. :) /

2012. dec. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi :)!!
2012. dec. 9. 11:34
 4/10 anonim ***** válasza:
vad sunit nem, de kereskedesben olyan 18 000(tizennyolcezer)ért lehet már kapni :))
2012. dec. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem azért nem olyan drága.

Amúgy meg attól is függ h ki milyen áron akarja eladni. Nincs pontos érték megszabva neki.

De sztem nem olyan drága.

2012. dec. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ami a kertben/erdőben él olyat nem. Viszont van olyan ami erre van kitenyésztve állatkereskedésekben lehet ilyeneket venni.
2012. dec. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pécsen a Kék Rák állatkereskedésben lehet sünit venni, amit lehet háziállatként tartani! [link] Pont most akciós az afrikai törpesün! Sok sikert a taráshoz! :)
2012. dec. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A szabadban is látható vad sünit tilos mert védett. De hazánkban is kapható több fajta háziasított süni, amit már lehet tartani otthon. Ilyenek: fehérhasú afrikai törpesüni, tüntanrek illetve egyiptomi fülessün.

Nekem két afrikaim van otthon. Nagyon nem ajánlom a boltban illetve kereskedésben kapható egyedeket, mert nem régóta tenyésztik a sünit háziállatként így számos betegsége lehet, ami a helytelen tenyésztés és a genetika miatt kaphat. Csak tenyészetben érdemes venni ott pedig 15000 ft felnőtt süni de általában 25000ft felett van egy afrikai kölyök. Ha komolyan érdekel privátban megadom a tenyészet nevét ahonnan én vettem a sajátjaimat.

2012. dec. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
[link] Olcsón süni :)
2012. dec. 11. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Korábbi válaszoló vagyok:Amit az utolsó válaszoló belinkelt valóban olcsó és egyből kiszúrható, hogy miért. Olyan, hogy "tarka" nem létezik! Rengeteg színárnyalat van egy igazi tenyésztő (vagy süntartó) soha nem mondaná hogy tarka mert ért hozzá és tudja, hogy ez mennyire ostoba meghatározás. Ha ennyire ért hozzá, hogy a színeket sem ismeri fel, akkor pont annyira tudja kiszűrni a betegségeket, ennyire ért hozzájuk. Soha nem vennék innen ilyen olcsón egészséges sünit nem lehet kapni!!
2012. dec. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!