Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Házigalambot lehet tartani...

Házigalambot lehet tartani háziállatnak?

Figyelt kérdés

Múlt héten találtunk egy galambfiókát, kiesett a fészekből. Nem hittem volna, hogy túléli itt nálunk, de már majdnem egy hete itt van, nő mint a gomba, és nagyon jól érzi magát. Ha jövök haza, csipogva rázza a szárnyait, alig várja, hogy a tenyerembe vegyem. Annyira aranyos. Úgy indult, hogy ha megnő, és megtanul normálisan enni (magvakat) meg repülni, akkor kitesszük. De addi még el fog telne pár hét, és addigra már nagyon hidegre fog fordulni az idő, úgy meg hogy tegyem ki? Nem beszélve arról, hogy még ha fel is találja magát, kint van egy vizslánk meg macskánk is, és tuti rövid időn belül elkapnák őt. Viszony azt olvastam, hogy a galamb mindig ott fog ólálkodni a gazdája körül, aki felnevelte.

Hát gondoltam, megtartom. Csak nem tudom, lehet-e galambot (nagyobb) kalitkában tartani, társ nélkül. Azt is olvastam egy oldalon, hogy a galambok imádnak repülni, ezért néha reptetni is kell őket. De ha elengedem, nem fog nagyon messzire menni?


2011. okt. 12. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Utolsó kérdésre válaszolnék

Nagyszüleimnek is voltak galambjaik (igaz hogy nyáron és nem télen) a tyúkolba szerelt egy nagyobb kalitkaféleséget. Abba pár napig (vagy hétig?) tartotta őket bezárva, majd időnként kinyitotta az ajtót, és repkedhettek. Vannak macskáink és kutyáink, de nem bántották, és a galambok néha jó messze elrepültek, néha pedig csak a szomszéd háztetőre. De mindig visszajöttek, pedig nem itt nőttek fel.

2011. okt. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de az én kutyám már rengeteg madaratt megfogott. Például minden évben elkap átlag 5-6 feketerigót, pedig azok gyorsabbak a galamboknál. Tavaly elkapta egy galambár egyik tagját, pár napra rá a másikat is. A macska mondjuk még csak egeret fogott - tudomásom szerint -, de lehet, hogy mást is, csak arról nem tudok.
2011. okt. 12. 17:24
 3/7 anonim ***** válasza:
ja tényleg, bocsi, a mieink nem kifejezetten madarászkutyák, de a tied asszem az, ha jól tudom
2011. okt. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gyerek koromban voltak galambjaink, és én is neveltem már fel fiókát. Amikor felnőtt akkor kiengedtük repkedni. Nem félt egy kicsit sem az emberektől, így bárkihez oda repült, sétálgatott az utcán. Ő volt a környék szupersztárja. Viszont a galamb társas lény. A szüleikkel együtt repülnek a kicsi, és ha veszély van, mind elröppen. Mivel ő egyedül van, nem fogja megtanulni, hogy mitől kellene félnie. Ha elengeded repül egyet, és az udvarban fog leszállni, akár a kutya orra előtt is. Ha megoldható ilyenkor csukd be a kutyust. Esélye van ebben az esetben annak is, hogy a környékbeli csaptokhoz csatlakozik, és párt keres magának. Nálunk ez történt, felköltözött a többihez a padlásra, és fiókái lettek. A többiektől megtanult tartani az embertől. Mivel én neveltem fel, tőlem nem félt, viszont épp ezért, amikor a fiókáit meg akartam kukkantani nekem jött, és össze-vissza csípett :-) De örültem, hogy igazi, szabad galamb lett belőle. A ketrecben tartásról nincs tapasztalatom. Elképzelhető, hogy megszokja, és ez lesz neki a természetes. Most gyémánt galambjaim vannak, ami nálunk nem honos, így nem is lehet őket szabadon engedni. Mivel ketrecben élik le az egész életüket, nem is igazán tudnak repülni. Láttam videókat róluk a hazájukban, na ott aztán nagyon fürgék, mint itt a verebek.
2011. okt. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk régebben egy galamb pár fészkelt egy nagyobb fajta cserépben az erkélyünkön nagyon aranyos volt a fióka az anyuka még meg is engedte h simogassam öt is meg a fiókát igaz az apa félénk volt addig én vigyáztam a picire míg anyuka vissza jött s mikor fel nőt a fióka kirepült de mindig vissza jött s ugyan úgy engedte magát simogatni Jó régen volt hiányoznak is :) szóval ilyen téren hiszek abba hogy a galambok is hűséges társak lehetnek s ha segitek nekik meghálálják:) szóval szerintem jó házi állat persze fióka korátol ha te neveled:)
2011. okt. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

hát, most ott tartok, hogy ha akarnám se tudnám kirakni:D

tud repülni, de ha eldobom, mindig a fejemre akar szállnixD Szóval el van így bent. Nincs kalitkája, a párkányon szokott ülni meg mászkálni, de csak akkor repül, ha valamit nagyon akar. Enni meg nem akar még magától. Vagyis csipeget, de mindig kirepül a szájából a kaja, nem tudom hogy csináljaxD Imádom, csak így nem tudom, mi lesz velexD

2011. okt. 25. 19:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát ha még magától nem tud enni a drága:) akkor etesed ugye az anyja helyet anyja vagy probáld meg tanitani neki a csipegetéstxD Okos madarak a galambok csak rájön hogy ugyis tud enni ha nem hulik ki a szájábol:) én nekem szerencsém volt a picivel mikor az erkélyünkön fészkeltek az anyja etette xD Hát probálkozz vele egyszer ugyis megtanulja:) s simizd meg helyetem is :P :) ;)
2011. okt. 26. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!