Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha egyenlőre csak egy hörcsögö...

Ha egyenlőre csak egy hörcsögöt/tengerimalacot veszek, akkor később vehetek még mellé egy másikat?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg verekedni fognak?
2009. aug. 21. 11:04
 1/6 anonim válasza:
Mi is így vettük. Amikor az első hörit megkaptuk utána rá 1 hónapra kaptuk meg a másikat is. Jól összeszoktak. Tengerimalacról nem tudok nyilatkozni. Ha kell dzsungáriai törpehöri van 3 ingyen elvihető Székesfehérváron.
2009. aug. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Huhh, köszi, de az messze van!


Egyébként kellene! :D

2009. aug. 21. 11:54
 3/6 anonim ***** válasza:

A hörcsögök egyedül is elvannak. Most van nekem egy, de nem veszek mellé társat, mert az azonos neműek összevesznek, a különbözőek meg kicsiket csinálnak. Mint az 1. válaszolónál, és nem könnyű nekik helyet találni.

Volt tengerimalacom is. Először vettem egy lányt. Láttam, hogy egyedül van, szomorkodik, ezért vettem mellé még egy lányt, aki kisebb volt, és mindig meg akarta harapni. Így lett 2 külön levő egyedül szomorkodó malackám. 1-2 hét múlva az 1. malackám szült 2 malackát. A kereskedésbe lett terhes. Lett neki egy fiú és egy lány, ezért eladtam a 2. malackámat. Akinek eladtam pár hét múlva mondta, hogy meghallt. Az 1. malackám nem volt túl szelíd, főleg a kislánya nem volt az. Párszor megharapott. Eladtam később a fiút, hogy nehogy a testvérével, anyjával párosodjon. Ő nagyon szelíd volt. A 2 megmaradt lány malackáim egyre vadabbak lettek, és mindig csak csipogtak, már nem bírtam a velük járó gondokat, ezért eladtam őket, és most együtt egy ismerősömnél vannak.

Utána vettem a hörit, aki egyedül van és jól el van. Jobb nekem, mint a tengerimalac.

Ebből mi a tanulság?

Vegyél hörit, vagy 2 azonos nemű fiatal malackát együtt.

Azért nem mentek ilyen egyszerűen az eladások, és egyebel. Nagyon nehezen váltam meg tőlük.

2009. aug. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot!
2009. aug. 21. 12:55
 5/6 A kérdező kommentje:
Egy 25 literes akvárium elég lesz 1 hörinek, úgy, hogy lesz benne mókuskerék és vmi búvóhely neki?
2009. aug. 21. 13:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Az enyémnek van egy 20cm magas, 28 cm széles és 35 cm hosszú akváriuma. Nem tudom, hogy az így hány literes.

Az enyémnek ez elég. Van bent kerék, mait egész este teker, bújókák, kisház, itató, etető és fogkoptatók.

A hörcsög azért is jobb, mert sokkal kevesebbet kell rá költeni. 2 tengerimalac megeszik egy hét alatt 1 kiló tápot. A hörimet áprilisba vettem, és még az első zacskó tápját eszi, mindig van előtte. A malackáknak, meg venni kellene egy jó nagy helyet is.


Sok sikert, és örömöt hozzá!

2009. aug. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!