Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak, hogy szeressene...

Mit csináljak, hogy szeressenek a tengerimalacaim?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt kaptam két rövid szőrű gyönyörű bébimalacot. Lányok, testvérek.

De nagyon-nagyon félnek tőlem, ha bemegyek a szobába, már is beszaladnak a házikójukba.

Az egyikük éppen hogy engedi, hogy megsimogassam. Pedig nagy ketrecük van, jó étvággyal esznek, törődök velük, de nem javult semmit a szeretetük az első találkozásunk óta.

:[

Körülbelül mikorra engedik, hogy megfogjam őket, és ne fussanak el előlem?


2012. dec. 13. 21:44
 1/10 anonim válasza:
Nekem is van egy tengerimalacom, fiú, ő is ilyen volt, de már tök szelíd :). Csak félnek tőled, ne aggódj. majd meg fognak szokni. Itt olvasgathatsz róluk: [link]
2012. dec. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.:) Körülbelül mikorra szelídülnek meg?

Igen, ez az oldal nagyon jó, többször kiolvastam!

2012. dec. 13. 21:55
 3/10 anonim válasza:
Hát nekem 3 hónapja van meg, kb. egy hónap alatt meg lehet őket szelídíteni. Rakd őket az öledbe (esetleg rakj alájuk valami törölközőt, amit nem sajnálsz, mert lehet, hogy oda fognak kakilni :D) engedd ki a szobádban, csak ügyelj rá, hogy elektronikai vezetékeket ne rágjanak meg, én pl. elbarikádozom dobozokkal.:D tehát játssz velük napi 2-3 órát, vagy amennyit enged az időd, adj nekik almát a kezedből, meg ilyesmi :D
2012. dec. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Beszélj hozzájuk sokat, vedd ki őket minél többször és próbáld a kezedből etetni.

A szaglásuk kifinomult, rögtön felismernek, mikor közeledsz, ha ehhez hallják a hangodat és kellemes emlék társul hozzá, akkor pár héten belül nagyon szelídek lesznek. Széna mindig legyen előttük és friss víz!

2012. dec. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Enyém majd 1 éve nálam van,de nem szelidült meg,legalábbis amikor meg akarom fogni,idegbeteg módon menekül. A kaját elveszi a kezemből,meg rámmászik,de nem lehet megfogni :(
2012. dec. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
szia! nekem volt 1 fiú malacom és ő már az első 1 hétbe megszeretett amikor benyúltam a ketrecbe nem elfutott hanem őrült módon elkezdett ugrálni hogy vegyem ki. :) én úgy csináltam hogy először kesztyűbe vettem ki és simogattam nehogy megharapjon és amikor kivettem akkor vagy végig a kezembe tartottam vagy magamra pl. a mellkasomra raktam és úgy simogattam és minden nap,és hozzám szokott. meg az is segíteni szokott ha gyakran hallja a hangodat. ha meg beszaladnak a házikóba akkor felemeled a házikót és kiveszed őket :) remélem sikerül magadhoz szoktatni őket :)
2012. dec. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
utolsó! kesztyűbeen?? :D:D a malacok nem harapnak!! esetleg a hörcsög!
2012. dec. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

hát az enyém harapott :DD amikor állatorvoshoz vittem az orvost is megharapta

utolsó előtti voltam :)

2012. dec. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
próbáéld őket kézből etetni, ha az mnár megy ki is veheted, és az öledben etetheted, egyre figyelj, ha lepisil azonnal tedd vissza a helyére, így egy idő után azt is megtanulja, hogy nincs emberre pisilés...
2013. jan. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
az enyémek imádják a reggae zenét, ha meghallják bob marley -t egyből elfelejtik minden bánatukat!
2013. jan. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!