Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tényleg kell 3 órát játszani...

Tényleg kell 3 órát játszani a vadászgörényekkel? Mondjuk napi 3×1 órát? Minden görénytulajdonos kb. ennyit foglalkozik velük? Tudom, hogy mindenhol ezt írják, de amikor ismerősöket hallgatok erről a témáről valahogy nem ez jön le.

Figyelt kérdés
2012. dec. 14. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, 3-4 órát muszáj minden nap foglalkozni a görivel. Azt hogy ez egybe van, vagy külön órákra szedve az mindegy. Van görény aki több órán át tud tombolni, van aki óránként elmegy inkább pihenni magától. Vagy rá is szoktathatod, hogy mikor játszol vele. Én a görimet reggel mindig kiengedem egy másfél órára, utána meg már csak estefelé jöhet ki ha hazajöttem a suliból, akkor is kb 2-3 órára, vagy amíg el nem fárad.
2012. dec. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen,az enyémek is kb 3 órát vannak kiengedve,télen kevesebbet,mert kinti görik és nem bírják jól a meleget és inkább csak alszanak.
2012. dec. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jó de ez a 2-3, 3-4 óra intenzív foglalkozást takar? Ennyi ideig játszom vele én vagy minimum eddig legyen kiengedve? Nem tudom érthetően fogalmaztam-e így kicsit konkrétabban is leírom: Ennyi ideig igényli, hogy ÉN játsszak vele?
2012. dec. 18. 20:29
 4/5 anonim ***** válasza:
ennyi ideig igényli h ki legyen engedve:) amíg igényli addig játszol vele,utána meg úgyis megy 'felfedezô túrára' :)
2012. dec. 19. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Balar válasza:

Szia!


Ha csak 1 görid van. Akkor neked kell foglalkozni vele és igen kell, mert igénylik. Nem véletlenül szerepel szinte minden göritartással kapcsolatos leírásban. Ez nem csak azt jelenti, hogy kiengeded a ketrecből, hanem ténylegesen foglalkozni kell vele. Búnyózni, kergetőzni, labdázni... :)

Szerintem szabadon ennél jóval többet kell lennie. A ketrec a göriknek kicsi.

Nálunk legrosszabb esetben reggel 0,5-1 órát vannak szabadon délután pedig 16:30-től 22-ig vagy amikor lefekszek. Ha nem muszáj nem zárom őket ketrecbe. A konyhában szabadon garázdálkodhatnak.

Fiatal görik többet vannak ébren, aktívabbak. A lány görik elméletileg idősebb korukra is aktívabbak maradnak.

Ha nem foglalkozol vele akkor depressziós lehet vagy szándékosan rosszalkodni fog.

Ha több görid van akkor ők már nélküled is elég jól vannak, de akkor is napi szinten szeretnének téged is bevonni a játékba. Ha nem mész úgy is nyaggatni fognak. Rád ugrálnak, másznak, piszkálnak ahogy tudnak. Ha bezárod akkor tépni fogja a ketrecet, kaparni az ajtót.

Ismerőseid nem tudom mit művelnek. Nem biztos hogy róluk kell példát venni. Rossz gazdinak lenni nagyon könnyű. Kisállatot tartani néha erőfeszítésbe kerül, de hidd le meghálálják a törődést. Sok örömödet lelheted egy boldog göriben és sok bosszúságot tud okozni egy dühös, elhanyagolt állatka.

2013. jan. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!