Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Sok szülő miért vesz felelőtle...

Sok szülő miért vesz felelőtlenül kisállatot a gyerekének? Ha vesz is, ő maga miért nem kíséri figyelemmel hogy hogy van az állatka?

Figyelt kérdés

Felháborító kérdéseket lehet itt olvasni párszor, általában 10-16 évesektől. Ilyesmit hogy, megunta az állatot, mert az unalmas, nincs kedve takarítani sem, mert gusztustalan és bele unt már, beteg lett/baleset történt az állattal, de orvoshoz vinni eszébe sem jutna, végig nézi ahogy lassan elpusztul. A másik amikor gyerekek kedvtelésből szaporítanak pl hörcsögöket, bele sem merek gondolni hogy hová tesznek annyi alom kishörcsögöt, ha nem kellenek senkinek. Ami kiveri a biztosítékot az pedig az, amikor a gyerek másfajta állatot akar, de a szülő kiköti hogy csak majd akkor ha meghal a régi. Erre a gyerek módszereket eszel ki hogy hogyan pusztulhatna el mihamarabb.

Én ezekben az esetekben csak azt nem értem, hogy ott van a gyerek szobájában a hörcsög, a tengerimalac, a degu bármi, és a szülő rá sem néz soha, hogy él vagy hal az a szerencsétlen?


2012. dec. 15. 15:58
 1/2 anonim ***** válasza:
27%
szia . Nekem halaim vannak . Es en is a helyukre horcsogot szeretnek de nem fogom megolni mert nagyon draga volt a hal eltartasa hogy csak igy pik pak megoljem . Amugy en mar halottam olyanrol , hogy valaki bele rakta a halategy zacskoba toltot bele vizet asztan meg belenyomot 20 kilonyi sanpont szegeny egybol meghal.
2012. dec. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Engem az bosszant nagyon, mikor a felelőtlen szülő állatot vesz a gyereknek (aki, mint később kiderül, még 10 év alatt van) valamilyen ünnep alkalmából, aztán itt kérdezi, hogy mit adjon neki enni, meg hogy tartsa... Ettől annyira ki tudok bukni! Én 16 éves vagyok, de már 10 éves korom óra vannak dzsungijaim. Mindig úgy gondoztam őket, hogy a lehető legjobb legyen nekik, és sosem untam meg őket. Saját pénzből veszek nekik mindig valami kis újdonságot, hogy ne unatkozzanak, szóval próbálok mindent megtenni azért, hogy ne úgy érezzék, bezárva vannak. Nem értem, ha egyszer kap és kikönyörög egy gyerek egy állatot, miért nem tud felelősségteljesen foglalkozni vele?! Hiszen írják, hogy több évig hisztizett érte, aztán rájön, hogy nem lehet vele semmit csinálni, mert mondjuk vad (de ha foglalkozna vele, megszelídülne!), így a sorsára hagyja. Szegény állat, bele sem merek gondolni, hogy mit érezhet ilyenkor. Nem szívesen lennék a helyükben. A szülők is nagyon felelőtlenek, de főként az ő hozzáállásuk miatt lesz a gyerek is ugyanilyen... Nálam a szüleim nem szoktak ránézni az állatokra, mert ugye a hörik legtöbbször alszanak, de mégis tudják, hogy jól vannak, hiszen ha kiveszem őket, mindig szólnak, hogy vigyem oda. Ilyenkor anya adni szokott nekik egy kis sajtot (ezt meghagyom neki, mert mindig szeretettel nézi, amikor hamiznak), néha megeteti őket helyettem, ha hamarabb kel fel nálam. Apát annyira nem izgatják, de néha megsimogatja, meg ilyenek. A takarítást is én csinálom (mint minden mást), nem is szoktak szólni. Igazából a takarítás a kedvenc részem, mert ilyenkor újra berendezhetem a helyüket, aztán nézem, ahogy felfedezik. :) Szóval a lényeg: én nem vagyok felelőtlen. :D
2012. dec. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!