Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpe hörcsög mennyire...

A törpe hörcsög mennyire kiugrálgatós állatka?

Figyelt kérdés
Akváriumban van, én úgy látom, hogy elég magas az akvárium. Mennyi az esély arra, hogy kiugrik? :)
2012. márc. 12. 11:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
az enyém felmászott pl a kerékre és úgy jött ki, meg ilyen tolós volt a terrárium teteje és azt eltolta a fogaival.. (olyan 25 cm magas lehetett a terrárium)
2012. márc. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

jaj istenem. :( most megijedtem, lehet mire hazaérek, már nem lesz benne? :( enyém szerintem még magasabb. én most 2 könyvet tettem rá, lukat hagyva, hogy kapjon levegőt...


az enyém írtó picike, remélem nem képes a fogával eltolni 2 vastag könyvet...


meg egyenlőre nincs is benne olyan magas dolog amire felmászhatna...

2012. márc. 12. 11:14
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem eltolná a két könyvet hanem a résen (amit hagytál) kipréseli magát és kimegy.

Nincsnek benne magas dolgok?

Akkor se mókuskerék se házikója nincs?

Lehet,hogy ma még nem megy ki,de én minél előbb csinálnék rá tetőt.. ami rendesen szellőzik..szóval ne könyvet tegyél rá.

2012. márc. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az enyémnek az akváriuma is 25 cm magas, de tényleg csak a keréken meg a WC-papír gurigán tudott kimászni. A kereket éjjelre ezért kivettem, miután este jól kifutkározta magát, a WC-papír gurigát meg nem mindegyik tudja, hogy kell az élére állítani. hörcsögtől is függ. A hörcsögeim közül eddig csak a legutóbbi szökött meg kétszer, de aztán kapott ketrecet, a többiek nem voltak olyan kalandvágyók. Fontos még, hogy ne legyen túl sok forgács (3 cm magasságban bőven elég), mert összehordja az okosabbja.

Csinálj fémhálóból ilyen sapkát az akváriumra, mint egy doboztető, oldalt összedrótozod (úgyis kívül lesz), lehet gazdaboltban kapni fém szúnyoghálót meg más aprólyukú hálókat is, abból tudsz csinálni. Nayon ugrálni nem tud, minvel rövidek a lábai és zömök a teste, max. 3 cm magasra láttam eddig ugrani felfelé törpehörcsögöt.

2012. márc. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. egy kis házikója van egyenlőre, de az középre van helyezve, tehát ha fel is mászna rá, onnan nem igazán érné el az akvárium egyik oldalát sem. Tehát elvileg a házikóról nem jut ki.


Igen azóta már nekem is eszembe jutott, hogy valami hálót vagy rácsot teszek rá. :)


Köszönöm

2012. márc. 12. 16:48
 6/11 anonim ***** válasza:

Mókuskereket mindenképp vegyél neki, mert az számukra kötelező és fontos, na meg lefoglalná magát legalább!

Amúgy szerintem jobb lenne ketrecben tartani, nem is mászna ki belőle, meg egészségesebb is a számára mert normálisan tud szellőzni.

2012. márc. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Kiugrani nem tud. :D Maximum annyi, hogy felmászik valamire (ha van valami magasabb dolog/játék a terráriumban/akváriumban) és úgy kimászhat.
2012. márc. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
az enyémen két nagy könyv van egymásra rakva és van 1 cm nyílás azon kitud jönni?
2012. márc. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
kedves utolsó! csoda hogy nem fullad meg! Nem értem, hogy miért kell terráriumban tartani egy rágcsálót. Ha nincs lefedve, akkor kimászik, ha meg le van fedve, akkor nem kap elég levegőt és nem tud megfelelően szellőzni...
2012. márc. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
neeeeem nem úgy van annyi könyv nem, egy csomó hely van csak egy részén van könyv és azon a részen van 1 cm nyílás a terrárium és könyv között
2012. márc. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!