Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsög vagy tengerimalac?

Hörcsög vagy tengerimalac?

Figyelt kérdés

Szeretnék tartani egy kisállatot a hörcsögre és a tengerimalacra gondoltam de nem tudom eldönteni melyik legyen.

Van valakinek valamilyen tapasztalata vagy esetleg melyik állatnak mi az "előnye" és a "hátránya"

Előre is köszi!



2012. dec. 15. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
en a horcsogot mondom mert olyqn cuki es kevesebb helyet foglal
2012. dec. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A tengeri malac nappal aktív, ezzel ellenben a hörcsög éjszakai állat, így a szobádba csak akkor tudod tartani, ha nagyon jó alvó vagy. A höri sok zajt csap: mókuskerekezik, kaparja a gurigát és szuszmog a forgácsban. :) Bár nekem hörcsögeim vannak, elsőre mégis a tengeri malacot ajánlom. Nagyobb, mint a höri és sokkal tovább él. A hörcsögnek kisebb hely kell, így kevesebb pénzbe kerül az elhelyezése. A tengeri malacnak nagyobb helyre van szüksége, ez jobban húzza a pénztárcánkat. A malacnak kell széna, a hörcsögnek csak forgács. Más magkeveréket esznek, a malacot könnyebb megfogni, mert nagyobb, így könnyebben szelídíthető.
2012. dec. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi mindkettőtöknek és a malacot lehet tartani terráriumba vagy neki jobb a ketrec??
2012. dec. 15. 17:58
 4/9 anonim ***** válasza:
Hörcsög sokkal aranyosabb, én ezért tartok mindig aranyhörcsögöt, imádom őket!
2012. dec. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
a hörcsög mennyire könnyen szelidíthető??
2012. dec. 15. 18:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Aranyhörcsögöt ha fiatal korában veszed meg akkor nagyon hamar megszelídül. Olyan 4 hetes korában kell megvenni. De ha 2 hónaposan veszed még akkor is hamar szelídül. Igazából nem nehéz szelídíteni, sokat kell benyúlkálni hozzá a ketrecbe és megszokja a kezed. Persze még eleinte 1 hétig nem kell háborgatni amikor még újonnan van megvéve, hogy hagy szokja előbb az új környezetét.
2012. dec. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
kösziii
2012. dec. 15. 18:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Én nem rég kaptam 2 tengerimalacot, a legjobb barátnőmnek pedig mindig is hörcsögei voltak.

: )

Igazából én sosem szerettem volna hörcsögöt. Nekem nem tetszik, hogy ilyen extra kicsi, hogy nehéz megfogni, hogy harap, hogy nehezen szelidíthető, hogy nem ad ki semmilyen különösebb hangot, stb. Viszont az az előnye, hogy egyedül is lehet tartani, míg a tengerimalacot nem, mert depressziós lesz, ugyanis nagyon társas lény.

Szerintem a tengerimalac külsőre is sokkal édesebb.

Imádom, amikor mindketten az ölemben fekszenek este tv nézés közben, hogy esznek a kezemből, hogy ki lehet őket engedni szaladgálni a szobában.

Akárhogy is döntesz, a lényeg, hogy szeresd a kiskedvencedet.

De vigyázz, egy tengerimalacot egyedül tartani állatkínzás, nagyon nem szeretnek egyedül lenni! Ha ez nem megoldható, akkor vegyél hörcsögöt.

2012. dec. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A tengerimalac nagyon cuki de a korcsok kisebb ígyy keveseb helyet foglal el
2012. dec. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!