Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért adja ki ezt a hangot a...

Miért adja ki ezt a hangot a patkányom?

Figyelt kérdés
Van egy kislàny csuklyáspatim,es pár napja csipogò rövid hangokat ad ki.Régebben is hallottam màr tőle ezeket a hangokat,de nagyon ritkán és nem foglalkoztam vele.de par napja gyakran hallom.probaltam utana olvasni de mindenhol mast irnak :/

2012. dec. 18. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én tapasztalatom - ugyan törpehörivel, de gondolom "működésüket" tekintve hasonlóak:

Akkor adott ki ilyesmi hangot ha megijedt, vagy ha fájt valamije. Esetleg ha megzavartam valami hirtelen zajjal.

Tápváltás után hallottam egyszer, és mielőtt végleg megbetegedett volna szegény, gyakran.

Hiába vittem állatorvoshoz, nem értett hozzá a kuruzsló :(

2012. dec. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én patkányaim csak játék közbe csipogtak, vagy ha fájt valamilyük... nincs valami baja a patidnak? Egyedül van vagy többen?
2012. dec. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

hàt őt nem nagyon lehet más patival tartani mert bàntja a többieket,amugy nagyon szelìd,de kiakad a tobbi patkànytol.

hat nem ugy tűnik hogy fàjna vmilye,bàr nem rég költözködtem...lehet az ùj hely az oka.de csak akkor csinalja ha bevan zàrva a ketrecébe,ha kiengedem semmi probléma!

2012. dec. 19. 00:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen kell aggódni. Nekem 2 hím patkányom van és az egyik már elég régóta csinálja azt, hogy ha kora reggel felébresztem vagy valami nagyon finom ételt kap, akkor csipog 1 percig. Ez nem olyan éles csipogás amit játék közben szokott, ez kicsit tompább és ütemes. Talán csak azt jelenti hogy örül valaminek vagy álmos, esetleg csuklik.
2012. dec. 19. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
amugy én arra kezdek ràjönni,hogy hisztizik.mert ha foglalkozok vele akkor semmi,de ha visszacsukom a ketrecajtót akkor csipog így.
2012. dec. 20. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!