Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalac ehet kicsit...

A tengerimalac ehet kicsit nedves füvet?

Figyelt kérdés

mert az vot,hogy ma szedtem neki füvet,megmostam és konyhai törlőkendövel megprobáltam szárazra törölgetni...

Valoszinüleg sikerült de lehet hogy azért még egy kicsit nedves volt.

Jelent ez valamit a malacnak?



#tengerimalac #baj #nedves fű #lehet adni #lesz tőle baja
2012. dec. 25. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, semmi baja nem lesz a vizes fűtől! Én meg sem szoktam mosni. Csak arra figyelek, hogy ne legyen koszos körülötte semmi, és onnan szedem fel. Egyébként én tyúkhúrt is szoktam adni nekik, azt jobban is szeretik, mint a füvet.
2012. dec. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Biztos??

Mert azt hallotam , hogy vizeset nem szabad..

De akkor nedveset szabad?

2012. dec. 25. 13:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha egy fűevő állat csak szénát kapott, és most elkezded friss fűvel etetni attól felfúvódhat, hasmenése lehet.

Bizonyos értelemben a "száraz fű" - a széna, a friss fű - a "vizes fű".

A tápváltást fokozatosan kell csinálni különösen a szénáról, friss fűre való átállítást.

Csinálhatod úgy hogy a friss füvet megszárítod szénává, később csak fonnyasztod, és ha már jól bírják, akkor kapják csak frissen. Ez az egyszerűbb, ha rengeteg állatod van, és nem látod melyik mennyit eszik.

Ha 2 malackád van, akkor átállíthatod őket úgy is, hogy első nap csak pár száll frisset kapnak reggel-este, és minden nap duplázod a mennyiséget.

A füvet szárigatni, itatót kivenni hülyeség. Ha valaki a nem szoktatással állítja át a pocijukat, úgyis megviseli őket. Ha meg már átálltak, füvön élnek, akkor semmi bajuk se lesz az esővíztől, csapvíztől... Nem a víztől lesznek betegek, hanem a gazdi eszetlenségétől. Csak kifogásnak jobban hangzik, mint a "hülye voltam" szöveg...

2012. dec. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

szia!

Elötte már adtam neki füvet és jól volt csak most többet adtam mint akkor.

Akkor semmi baja nem lesz?

2012. dec. 25. 13:50
 5/6 anonim ***** válasza:
egy szóban a tyukhurt nagyon szeretik és adhatsz is neki de vizes füvet adhatsz de NE mert felpuffad és fájni fog a hasa ,ezt nem fogja az orrodra kötni...
2012. dec. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha rendszeresen uborkázik, salátázik, akkor nyilván kicsit nagyobb mennyiségről kezdheted az átszoktatást. A lényeg, hogy minden nap kapjon, és fokozataosan növeld az adagot. És persze ha elosztod több adagra, nem reggelire vágja be a napi porciót, az is segít alkalmazkodni a bélflórájának.

Amúgy nekik is a friss fű a legegészségesebb zöldség, csak a fokozatosságra és a rendszerességre figyelj. Ha 2 hétig nem kap a hó miatt, akkor újra kell kezdeni a szoktatást.

2012. dec. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!