Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac vagy nyúl a...

Tengerimalac vagy nyúl a büdösebb?

Figyelt kérdés
A tengerimalac vagy a törpenyúl a büdösebb? Melyiknek, milyen gyakran kell takarítani a ketrecét?Párban tartsam őket, vagy elvannak egyedül is? Ha párban akkor azonos neműek legyenek?
2012. dec. 23. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Magában egyik állat sem büdös, ellenben ha nem takarítod őket rendszeresen, azok lesznek. Minden milyen kisállatod van, heti szinten takarítanod kell az almot.
2012. dec. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
heti kétszeri takarítás elég nekik?
2012. dec. 23. 14:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Persze. A többi kérdésre nem tudok válaszolni, nekem csak degum volt :D De az biztos, ha nem akarsz kisnyulakat, akkor azonos neműeket tarts. A párban tartás meg állat függő, valamelyik magányos és depresszióhajlamos, valamelyik meg elviseli az egyedüllétet. De alapjában véve szerintem baj nem lehet abból, ha párban tartasz állatokat. Azt leszámítva, hogy összeverekedhetnek, ha hímeket tartasz.
2012. dec. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Két tengeri malacunk van...Eszméletlen büdösek,félénkek,nagyon nem játkosak...nem ajánlom..minden vágyam tenegri volt,már nem az.persze imádom őket de nem olyan mint elképzeled..:) A legyek is beköltöztek házba amióta itt vannak...eszméletlen számban...anyúl szintén büdös...nyuszim még nemvolt,ennél többet nemtudok róla nyilatkozni..:)
2012. dec. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tengerimalacból több egynemű kell. És 2-3 naponta takarítani. És persze profi almozás kell, hogy ne legyenek büdik.

A törpe nyusziból 1 kell, vagy ha dupla nyusziznál, akkor az ellentétes nemű ivartalanított nyuszik jönnek ki egymással, de még úgy is lehet hogy kell nekik a két ketrec.

Nyuszikat WC-re szoktatjuk, és minden etetésnél kiöntjük a termést, a ketrecet pedig elég 2 hetente takarítani.

És valóban bármelyik állat büdös, ha nem takarítod...


A nyuszizás az oltás, ivartalanítás miatt jóval drágább. A malackák irtó édes, jóindulatú, egyszerű lelkek, a nyuszi viszont nagyon okos, neked is annak kell lenned... Az elhanyagolt nyúl tuti rájön mivel tudja magára felhívni a figyelmet. Ketrecben is tud bajt keverni, de naponta ki kell engedned...

Kezdetnek jobb választás 2 egynemű malac.

Ha felkészültél, sok időd van, és a gatyát is felkötötted, akkor egy nyuszi.

2012. dec. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nekem malacom van egyáltalán nem büdös, ameddig pici volt hetente 2x volt cserélve a forgács de már jó ideje csak egy sarokba jár vécézni és a többi teljesen tiszta így csak azt a részt cserélem neki 2x egxy héten a többit pedig 1,5 hetente szoktam és semmi szaga nincs
2012. dec. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget! :) Zöld kéz!! (Y) :)
2012. dec. 30. 15:51
 8/9 anonim válasza:
Nekem mindkettő van/volt, totál mindegy, ugyanolyan büdösek a vizeletükben lévő ammonia miatt. A nyuszi talán jobban társasági, és csendesebb, a malacka nálam minden hűtő nyitásra eszeveszett ujjogásban tör ki :-) Ha illatra mész, bocs hogy ezt írom, de mindkettő mini trágyagép, eszik, kakil megállás nélkül. Fontos, hogy nyuszinál ha mostanit veszel, ivaréretten megtámad, ha fiút, ivaréretten jelöl, telespicceli a lakásod büdi pisivel. Ez van. Ezeken kívül csoda aranyosak tudnak lenni,de minden állatot gondozni kell, nem hetekre veszed, hanem 3-4 esetleg 10 évre is.
2013. jan. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
...bocs, a T9 átka: a mostanit szó helyett nőstényt akartam írni :-)
2013. jan. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!