Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyúlamnak miért vizes/p...

A törpenyúlamnak miért vizes/pisi a hasa, miért nem szárad meg? Miért nem eszik száraztápot?

Figyelt kérdés
MOst kaptam egy törpenyúlat, és néhány dologgal bajban vagyok.Alig eszik száraztápot, néhány karika répát szokott csak enni meg egy kis almát. És inni is alig látom, nem sok fogy az itatóból. A másik, hogy egy hatalmas vízfolz van a hasán, bajuszán. Össze van csomósodva és nem akar megszáradni, szétjönni.Pici még, 6 hetes.Fésülnöm kéne? Próbáltam lemosni a hasáról, kimosni a csomót, de nem sikerült.Szóval tanácsokat kérek az étkezés, tisztán tartás terén. (lehet hogy pisijébe feküdt bele, kicsit büdös is)

2012. dec. 29. 13:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Kapásból még nem is ehetne zöldséget és egyéb ilyeneket. Csak rendes tápot (versele laga cuni complete) és MINDIG legyen előtte jó minőségű széna. Az hogy nem iszik, azért is lehet mert nem eszik elég szénát. De amúgy sem iszik meg 1 litert minden nap. Van sarok wc-je?
2012. dec. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
A törpenyulas oldalt nézd meg legyél kedves, mielőtt belepusztul a tudatlanságodba a nyuszkó!
2012. dec. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

A legfontosabb szabály: először tájékozódunk ALAPOSAN és csak UTÁNA veszünk magunkhoz élő állatot!

Ha 6 hetesen zöldséggel eteted, azzal meg is ölheted.

Pont az ilyen kérdések miatt készítettem el ezt a blogot:

[link]

2012. dec. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem nem lesz baja, karácsonyra kaptam nem volt időm felkészülno, azt mondták adjak neki. És utána olvastam, ilyet nem találtam. Köszönöm a hasznos infót. Mikortól adjak neki?
2012. dec. 30. 11:31
 5/27 A kérdező kommentje:
Jaés széna mindig van előtte, és van sarol wcje
2012. dec. 30. 11:32
 6/27 A kérdező kommentje:
És a másik, hogy belefeküdt a pisijébe(kitúrta a forgácsot) és összecsomósodott a szőr a hassán és egyfolytában vizes. Megfürdettük nyuszisamponnal, de nem tud megszáradni amíg nyalogatja magát egyfolytában. És még mindig büdös egy picit. Vettem új almot, ilyen bogyósat azt nem, tudja kitúrni annyira. Valami tipp, hogy lehetne megszüntetni a csöves kinézetét?
2012. dec. 30. 14:26
 7/27 anonim ***** válasza:
Hát egy nyuszi pillanatok alatt tisztára varázsolja magát? Mennyi ideje van nálad? 1-2 hét alatt biztos teljesen tiszta lesz már. De nálunk csak a farkincája volt nagyon piszkos, de az sok idő volt mire szép lett. Ha össze van csomósodva akkor érdemes levágni, mert azt ő is csak lerágni tudná.
2012. dec. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
1 hete van nálam. Kb 3 napja néz ki így. Tehát le lehet vágni, nem rossz neki? Akkor valószínüleg az lesz, mert kifésülni nem sikerült és nem is szárad.
2012. dec. 30. 15:25
 9/27 Nikolett Nyuszifarm válasza:
Előfordul, hogy a nyúl allergiás az alomra. általában ez e nyálkahártyáját irritálja és ettől folyhat az orra, gyakran a szeme is könnyezhet. Nagyon sok rossz minőségű alom van a piacon, különösen az illatosított fajtákkal érdemes vigyázni. Előfordul olyan is, ha nem tenyésztőtől szerzed be a nyulat, hogy beltenyésztett példány kerül hozzád, ezeknek sajnos az ellenálló képessége gyengébb, könnyebben megfáznak. Ilyen korú nyulat pedig nem szabadna fürdetni sőt a nyulat egyáltalán nem szabadna, ha a szőrét levágod mert csomós attól nem lesz baja és hamar visszanő. nézd meg h a hasánál nem fekélyes vagy sebes e, ha semmi ilyet nem tapasztalsz akkor csak a pisitől nedves neki. Próbáld gyakrabban takarítani. A zöldségtől pedig csak akkor lesz baja ha még soha nem evett és nagy mennyiségben kapja, figyeld a székletét, ha puhább csökkentsd a mennyiséget. A bundáját ne vizezd, mert azzal szintén árthatsz neki. Továbbá ne csak azt figyeljétek, hogy a száraztáp milyen szép színes, hanem azt is hogy mi van benne(ez nagyon gyakori probléma a nyúltartóknál)!
2012. dec. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Nekem is furcsa volt, hogy a nyulat fürdetni kell. Egyébként mostmár szebb, csak a szája körül csomós. Mit értesz tisztítás alatt? Fésülés, vagy a ketrec tisztítására gondoltál? Ja és most tértem át forgácsról ilyen hurkás alomra, talán ez jobb lesz.
2012. dec. 31. 11:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!