Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisállatot vegyek?

Msebi06 kérdése:

Milyen kisállatot vegyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék 1-2 kisállatot a szobámba. Hörcsögöm volt (gyorsan kihaltak, akkor még kb 7-8 éves lehetettem nem a legjobb gazda...), remélem most jobban menne. Vmi olyan állat kéne, amivel nem kell állandóan foglalkozni, ellegyen itt. Tengerimalacra is gondoltam, de az jóval nagyobbra nő, gondolom nagy ketrec is kell neki. Ti mit ajánlanátok? Melyikből érdemes többet, melyikből csak 1et venni. Pl hörcsögről azt olvastam egyedül szeret lenni(pedig nekem 2en jól elvoltak, mikor meghalt az egyik a másik teljesen megváltozott nem evett ivott és az is elpusztult), a tengerimalacból pedig többet érdemes venni. Egér, patkány nem kell, azokból látok eleget :D

Tapasztalataitokat várom.



2013. jan. 4. 10:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A tengerimalacokal nagyon sokat kell törödni igényes állatok nekem nem volt de a barátnömnek igen és mindig kellet vele valamit csinálni ha koszos volt megfürdetni és sokkat cserélni az almot és nagyon hamar megbetegszenek és a szörük is hull meg nem mondva hogy játszani is kell velük mert szeretik amugy minden állatal kell örödni nics olyan állat hogy ott jó helyt van és nem szeretgetem egy kicsit és nem gondozom ezt tapasztalatbol mondom 1-éves koromtol háziállatami vanak macska,kutya, ló,hörcsög , házi nyúl.

És ezek közül a legkeveseb a hörcsögökel kell foglalkozni de én minden állatomal foglalkozom!

2013. jan. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ja akkor a tengerimalac kihúzva:D Nekünk kutya macska van, macskával senki se foglalkozik, csak ott van velünk elvadászgat magának :D Lehet a hörcsög lesz ebből. 2-3 db-nak mekkora ketrec kell, mennyibe jön ki a tartása? Gondolom nem lehet túl drága.
2013. jan. 4. 10:37
 3/12 A kérdező kommentje:
Ja és még hogy milyen fajtát érdemes venni hörcsögből? Vmi szelíd kéne. Olvastam erről-arról hogy szelíd de akinek volt aztmondta nem volt az. Gondolom neveléstől, meg magától az állattól is függ.
2013. jan. 4. 10:39
 4/12 anonim ***** válasza:
Hörcsögből csakis és kizárólag egyet vehetsz egy ketrecbe. Ha nem így teszel, állatkínzónak minősülsz!
2013. jan. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Dzsungáriai törpehörcsögöt ajánlom, sokkal kisebb mint az aranyhörcsög és aranyosabb. Kifejezetten jól érzi egyedül magát, párban tartása folyamatos - akár 2 havonta történő - szaporodással jár, egyneműek esetén pedig verekedéssel. A kicsiket legfeljebb állatkereskedésbe tudod bevinni és ott élelmet, forgácsot adnak érte, pénzt nem. A párban tartásánál még szintén előfordul az, amit írtál, hogy ha az egyik elpusztul, akkor a másik búskomor lesz és nem heveri ki. Nézz róluk képeket, videókat, meglátod, nagyon aranyosak. Nekem már több volt, mindig egyedül tartva. Sajnos a 2 éves kort ritkán érik meg. Mondjuk nálam eddig még 2,5 évig éltek, de az ritkaság.

Itt egy hasznos oldal:

[link]

2013. jan. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
szerintem aranyos kisállatok a hörcsögök .kicsik szóval elfér a tenyeredben pláne a törpehörcsög .ha magadhoz szoktatod és foglalkozol vele kitakarítod akkor szerintem nem lesz vad .nekem is volt régen dzsungáriai .tarthatod terráriumban de én a ketrecet javaslom .sok sikert!
2013. jan. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem volt törpe és arany hörcsögöm is a törpehörcsögröl lemondtam mert mindig haraptak és tennyészteni sem könnyü öket mivel megeszi a kölykeit

Én az aranyhörcsögöt ajánlom mivel egy kicsit nagyobb is meg okosab de eröl csak te dönthetsz :)

Aranyhörcsög: [link]

Törpe: [link]

Robovoszki: [link]

2013. jan. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

a roborovszki hörit nem ajánlom,ők félénkek. (bár nagyon szépek) Amúgy ezt te döntöd el. Hörit egyedül tartsd a biztonság kedvéért,bár az enyémek jól elvoltak együtt. Höri megvan viszonylag kevés gondozással is,de én úgy gondolom,egy gazdi foglalkozzon a kisállatával!



A tengerimalac nem betegszik meg,ha jól gondozod, nem kell fürdetni nem szereti. Almozni sem kell gyakran,ha jó almot veszel,amit nem tud szétszórni és beszívja a nedvességet. (pellet,macskaalom) Szeretgetni persze hogy kell,ugyanúgy,mint minden állatot. hullik a szőre valóban,de pár mozdulattal le lehet szedni (lehet enyhén vizes kézzel is) Ennyi.

2013. jan. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Dzsungi hörit ajánlom legjobban,ők szelídek. Ehy höri tartása nem dréga,havonta kb 1000-1500 ft.
2013. jan. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
pókot, olcsó elvan a sarokban, igénytelen, szép
2013. jan. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!