Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS! Törpenyulam leharapott...

SOS! Törpenyulam leharapott az Orchidea leveléből egy db-ot! Lesz baja?

Figyelt kérdés

Egy percre hagytam magára a kis disznót, és már is rosszat csinált, leharapott az orchidea leveléből egy db-ot! Azonnal kitéptem a szájából, de nem tudom, hogy lenyelt e belőle valamennyit vagy csak rágcsálta! Az orvosa épp műt, nem érem utol!!! Lesz baja???

Egyelőre jól van, nem látok változást :S


2013. jan. 8. 11:20
 1/9 A kérdező kommentje:
azt olvastam a neten hogy nem mérgező, emberi fogyasztásra alkalmas... de nyuszinak ki tudja...
2013. jan. 8. 11:23
 2/9 anonim válasza:
0%
Nem evett volna belőle, ha nem ízlik neki. Tudják ösztönösen mi az ami jó nekik, mi nem. Ha meg meg is kóstolta, kis mennyiségtől semmi baja nem lesz.
2013. jan. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha száraz kaján van, (széna, táp) akkor a hirtelen tápváltás friss orchideára megviseli a pociját, szóval ne hagyd, hogy az egész növényt megvacsorázza. Az 1-1 falat miatt nem kell a dokit hívnod.

Pillangóorhidea? Arra azt mondják nem mérgező. De enyhén mérgező növényből is kibírnak 1-1 falatot, szóval nem kell pánikolni.

Azért pakold el a növényt, mert neki nem tesz jót ha megeszik...

2013. jan. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is megkóstolta már, de szerencsére nem lett baja. Nem eszik belőle, ha nem tetszik neki. Nyugodj meg, semmi baja nem lesz tőle.
2013. jan. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Húúú megnyugodtam, köszi :)

Most csak azért van a földön az a szaros virág, mert költözködünk és ágyakon kívül nem sok minden van itt, nem tudtam hova rakni. De most becsomagoltam egy zacskóba, biztos ami biztos :D

Azt nem tudom milyen fajtájú... sajna nincs rajta most virág, lehullott :S de az biztos, hogy Orchidea.

2013. jan. 8. 11:49
 6/9 Golan Trevize ***** válasza:
40%
Kicsit megsárgul, majd elszárad a levél széle, ahol a nyuszi kiharapott belőle, de ennél nagyobb baja nem lesz.
2013. jan. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem lesz, de máskor azért ne engedd, hogy hozzáférjen!


És nem db-ot, mert olyan nincs, hanem vagy darabot vagy db-t.

2013. jan. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát ne érje el a növényeket! Ettől most nem lesz baja, de mi van ha legközelebb mást rág meg? A zacskó nem segít, azt is megrágják a kis szarosok, ráadásul ha sötét, akkor még tönkre is megy szegény növény.
2013. jan. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

A kereskedelmi forgalomban lévő orchideák egyike sem tartalmaz a melegvérűekre veszélyes anyagot, úgyhogy akkor sem lesz baja tőle a nyuladnak, ha az egészet belakmározza. :)

A nyulak ilyenek, ha találnak valami ehető zöldet, nekilátnak, mindegy mi az. Anno a lányom nyula felfalta a fél kaktuszomat, mire észrevettem, a fene az ízlését!

Sosem jutott tovább viszont egyetlen apró harapáson olyasminél, ami mérgező volt. Szerintem a rájuk mérgező anyagokat megérzik az állatok. De azért inkább ne etess a nyuladdal szobanövényeket, mert ki tudja.

2013. jan. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!