Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyulam mióta kiengedtem, ül...

A nyulam mióta kiengedtem, ül egy helyben, dobbant a hátsó lábaival és közben néha hangot is ad ki. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

Adtam neki enni, de nem érdekelte, pedig mindig majd bele esik a tálba. Most meg kint ül és időnként felemeli a hátsó lábait és nagyot dobbant. Néha hangot is ad hozzá, de nem mindig.

Ilyet még sosem csinált, ez mitől lehet?


2013. jan. 14. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:
10%
Ivarérett lett, és így keresi a párját.
2013. jan. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Meg van ijedve, vagy fáj valamije. Gondold át, leesett-e valahonnan, normális-e a bélműködése, hirtelen megráztál valamit, amit ragadozónak vélhetett.
2013. jan. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Már lassan 4 éves, szóval ivarérett, de még eddig nem csinált ilyet, úgyhogy lehet tényleg valami fájdalma van. Reggel egyedül volt, nem hinném, hogy bármi is megijesztette volna. Mikor meglátott akkor kezdett el jelezni, vagyis dobbantgatni. Azóta kicsit már evett, de továbbra is dobbant néha.

Várok még, nem tudom mennyire komoly, vagy csak figyelmet akar...

2013. jan. 14. 11:19
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Hát ha folyamatosan dobbant az elég komoly. Nem szokták csak úgy hisztiből.
2013. jan. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
De igenis hiszti. Inkább agresszió, párzási időszakban a hím nyulak megharcolnak egymással. Lehet, hogy veled is dominál :D
2013. jan. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
akkor dobbantanak ha a kicsinyüket( ha van ) akarja megvédeni vagy párzani akar
2013. jan. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!