Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörényem kopaszodásáról...

Vadászgörényem kopaszodásáról lenne szó! Valaki segít?

Figyelt kérdés
fél éve hoztam el egy kislány vadászgörényt.szegénykém nagyon gatya állapotba volt,szint alig élt.a fogai letörve,a bundája csapzott,rendezetlen.koszos.kedvetlen.néhány hét után rá se lehetett ismerni, úgy feljavult nálunk.beoltattuk,minden kötelezőt megkapott.ivartalanítani viszont nem akartam, mert az orvos sem javasolta. nagyon kicsi,ilyen méretüt még nem is láttam.2 éves és fél kilo sincs,egy tenyerembe elfér.mind1 mikor elhoztam,a farkán egy szál szőr se volt.azt olvastam nem is fog kinőni.aztán elkezdett kopaszodni a fején is a hasán és a lábain is.tényleg szinte csak a hátán volt szőr.semmi nem javult,kapott vitamint , de semmi.kaptam ajándékba nemrég egy fiú görényt is, gondoltam jo lenne pajtinak neki. Persze nem eresztettük össze, nem akartunk kisgöriket.Aztán véletlenül a kicsi kiszökött a ketrecéből, hangos nyüsszögés, meg stb..tudjátok hogy megy a párosodás a görényeknél..a hím szinte megerőszakolja a nöstényt..azóta eltelt néhány hónap, és a lány görim nem esett teherbe,szerencsére hamar szétválasztottuk őket.viszont kinőtt mindenhol a szőre!!!a farkincáján is!!úgytudtam az már nem nől vissza,így beletörődtünk.de most olyan szép.esetleg ha tavasszal tüzel, akkor megint összeeresszem kicsit őket?így elkerülhető a túltüzelés? mégegyszer mondom,nem hanyagságból, de ivartalanítani semmiképp nem szeretném..kérlek segítsetek!

2013. jan. 15. 21:01
 1/8 Angelus Lanx ***** válasza:

Üdvözletem!


Mindenféleképpen ereszd össze őket! Mivel a görények társas lények.

Ha esetleg van olyan ismerősöd, akinek van elkötött vagy ivartalanított görénye azzal pároztasd. Mivel attól biztos nem lesz vemhes. Ha a saját fiú görényeddel ereszted össze tüzelés idején, akkor nagyon oda kell figyelni. Amúgy csak akkor nem lehet a két görényed összeereszteni, amikor a lány tüzel.


Túltüzelés:

[link]

Írnak a cikkben a hormonkezelésről, ez nem ajánlott, 1x sem.

Valamint a sötétkúra és pálcázás, még annyira sem ajánlott. Nagyon sokáig voltak görényeim és a pálcázást most sem merném kipróbálni, attól sokkal sérülékenyebb a görény.

Péra:

[link]

Ilyen mikor meg van duzzadva, vagyis épp tüzel.

2013. jan. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, az lenne a legjobb, ha eggyütt játszhatnának..de a fiú annyira durván tud játszani vele, h a lány nagyon megijed, bebüzzent stb..ígyhát külön-külön kell foglalkozni velük.sajnos.úgy kezdtük, h rövid időre felügyelet alatt persze összeengedtük, de nem lett jó vége.akkor is, amikor a nöstény nem tűzelt.olyan kis pindurka, mert tényleg csak játszani akar vele a fiú, de ő csak megijed.nem akarom h mindig csak féljen.de köszi a választ!
2013. jan. 16. 11:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha a lányt nem akarod, akkor ivartalaníttasd ki a fiút.
2013. jan. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
mért kínozzam meg a fiút? csak arra voltam kiváncsi,h a lány a következő tüzelésénél valőszínűleg megint meg fog-e kopaszodni?és ha igen,akkor összeengedjem-e megint őket? nem akarom kínozni eggyiket sem.
2013. jan. 17. 20:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért lenne kínzás nekik az ivartalanítás?

És igen. A lány ha túltüzel kopaszodni fog megint, az meg nem játék hogy összeengeded olyankor az ivaros fiúval. Mi van ha vemhes lesz? Fel vagy készülve arra is? Attól hogy múltkor nem jött össze még nem azt jelenti hogy a következő tüzelésnél nem vemhesül be.

Szerintem az egyiket ivartalanítsd mindenképp, és mivel a lányt nem akarod akkor marad a fiú. Semmi baja nem lesz tőle.

2013. jan. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
HÁT ÉN NEM FOGOM IVARTALANÍTANI EGGYIKET SEM..ÉS IGEN KÍNZÁSNAK TARTOM AZ IVARTALANÍTÁST! nem akarom tenyészteni őket,és erre oda is figyelek....annyira nem vagyok szerencsétlen,hogy ne tudjam időben szétválasztani őket..:))
2013. jan. 19. 14:02
 7/8 Angelus Lanx ***** válasza:
Amúgy, ha ennyire tiltakozol az ivartalanítás ellen, akkor keress a környéketeken, elköttetett görényt. Pároztasd azzal, akkor biztos nem fog szaporodni és a túltüzeléstől is megvéded szegényt. Mert az tényleg kínzás, ha a tüzelés tovább tart 2, maximum 2,5 hétnél.
2013. jan. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
én is így gondolom! :)
2013. jan. 20. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!