Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac kérdés? Szeretnék...

Tengerimalac kérdés? Szeretnék egy tengerimalacot, de nem tudom kézhez tudom e szoktatni, hogy eltűrje a dögönyözést?

Figyelt kérdés
Kb 1hónapostól 1éves korig nézelődök,de szeretném ha eltűrné,hogy dögönyözzem. Vagy erre nem való a tengerimalac,inkább más állatka?

2013. jan. 18. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:
A tengerimalacokat kézhez lehet szoktatni, lehet dögönyözni, de csak óvatosan, mert nagyon törékeny állatok. Dögönyözésre inkább kutyát vegyél. A macsekok közül vannak, akik hamar megelégelik, és karmolnak. :)
2013. jan. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sok tengerimalac annyira hozzászokik a cirógatáshoz, hogy igényli is egy idő után. Szóval tényleg olyan kis bújós állatok. De tényleg csak ésszel, nem bírja annyira a strapát, mint egy kutya.
2013. jan. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szerintem a tengerimalac megfelelő választás. Az enyém pár napon belül megszokta a környezetét és nagyon barátságossá vált. Más állatkám is volt már, ott hetekbe került, de megéri türelmesnek lenni, nem szabad feladni az elején!

A törpenyulak is bírják a simogatást :)

2013. jan. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A tengerimalacok ragaszkodó állatkák,igénylik a simogatást,de azért óvatosan! Sokat kell vele foglalkozni,főleg,ha egyedül tartod. Én ajánlom,ha türelmes vagy,biztos sok örömöt leltek egymásban. :))
2013. jan. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hozzá lehet szoktatni őket, hogy kézben legyenek, szeretik a simogatást. Dögönyözéshez viszont tényleg törékenyek. Ha malacot szeretnél, akkor szerezz be legalább kettőt. Egyedül unatkozni fog.
2013. jan. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!