Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Akarok venni nyuszit. Nem harap?

Akarok venni nyuszit. Nem harap?

Figyelt kérdés
2013. jan. 21. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Ha normális tenyésztőtől veszed, ahol volt lehetősége emberekhez szokni akkor barátságos lesz. Ha állatkereskedésből akkor lehetnek vele gondok. Bár olyan nagyon egy nyuszi sem harap hogy félni kelljen tőle.
2013. jan. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Én kereskedésben vettem egyet és nem volt vad. Pici korától nevelem, de néha van olyan napja, amikor odakap. Azóta van még 3 nyuszim, és náluk is előfordul, hogy nem számítanak rám és odakapnak. Féltik a helyüket. Egyszer-kétszer harapták meg a kezemet jobban, de nem az ő hibájuk volt, hanem az én hülyeségem.
2013. jan. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is azt javaslom, hogy hozzáértő tenyésztőtől vegyél. Nekem kellemes csalódás volt, hogy amikor a nyuszimat hazahoztam, kb. 1 óra után már érdeklődött a kezem után, 1-2 nap után pedig teljesen hozzám szokott, azóta is sokszor alig tudom levakarni(Most múlt 3 hónapos). Bárhol hozzányúlhatok (lába, hasa, fülei, szája, stb.) simán eltűri, hagyja magát megfogni, felemelni. Nyilván a nyulak se egyformák,de ha kicsi korától megszokta az embereket, sokkal könnyebb vele bánni.


Harapni még sosem harapott, miközben nyalogatja a kezem simogatás közben, néha megkóstolgatja kicsit, de sosem fájdalmas, meg nem is hagyom neki.

2013. jan. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Engem egyszer kétszer megharaptak, pl egyszer nyalogatta a kezem, ami kakaós volt oda se figyeltem, és egyszer csak HAMM, de amúgy nem harap, csak h finom a kezem. Az se harap ami kereskedésből van. Ha pici kortól foglalkozol vele szelíd lesz.
2013. jan. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy rendes nyúl, soha nem fog odakapni még véletlenül se. Ezért is ajánlott tenyésztőtől venni.
2013. jan. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az enyém akkor harap néha mikor a kezemmel söüröm össze a lehullott szénát, nem sűrűn szokta de van mikor rájön hogy az az ő területe és én nem matassak ott :D a másik amikor megharapott már mikor leültem mellé ésnem volt kedve játszani így elment melettem és belépcsípett ezzel tudatta hogymost nincs kedve a nyúzáshoz :D de a lényeg hogy ne kiabálj vele és ne üsd meg mert akkor bizony visszatámad .. ismerősön a papucsommal játszott vele és megelégelte és elkezdett morogni meg rákapott a papucsomra persze az ismerősöm meg halálra rémült h milyen vadorzó .. erre csak annyit mondtam h kellett neked cukkolni tese szereted .. :)
2013. jan. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy agyon fog harapdáli. Az enyém 1-szer 2-szer harapott csak meg, de nem azért mert agresszív, vagy ilyesmi. És amúgy sem fájdalmas a harapásuk :)
2013. jan. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!