Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 2,5 hónapos nyuszinak mindenké...

2,5 hónapos nyuszinak mindenképp junior táp kell, vagy a felnőtt táptól sem lesz baja?

Figyelt kérdés
Este megyek a nyuszimért, ezért bevásároltam pár dolgot, meg utánaolvastam 1 csomó dolognak, de erről nem találtam konkrét információt. Az állatkereskedésben sajnos nem tudtak kimondottan junior tápot adni, szóval egy Nestor Premium Food Rabbits nevű tápot vettem. Van benne sok minden, kukorica, borsó, lucerna, árpa, szárított répa, napraforgómag, ilyesmik. Ez jó lehet a nyuszinak vagy majd csak később adjak neki belőle és most még mindenképp szerezzek junior tápot? Azt tudom, hogy zöldséget még 2 hétig nem ehet. A másik kérdésem pedig, hogy a vezetékeken és könyveken kívül elképzelhető, hogy a bútorok lábát, vagy az ajtófélfát is meg szeretné rágcsálni? Köszi a válaszokat!

2013. jan. 24. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Remek. Ez a táp semmilyen nyuszi igényeinek nem felel meg. Még felnőtt korában se adj ilyet.

Tehát amíg a nyuszi kicsi, és fejlődésben van, én a Versele Laga Cuni Complete-ot ajánlanám. Ha tudod, felnőtt korában is ezt add neki.

A nyulak 3 hónapos korukig nem ehetnek zöldségeket.

És elképzelhető, hogy a bútorokat is betámadja, bár az én nyuszimat se a könyvek, se a bútorok nem érdeklik.

2013. jan. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%
az én nyuszijaim 1.5 hónaposak .semmi bajuk nem lesz a zöldségtől
2013. jan. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a kábeleket extrabiztonságosan dugd el előle ne csak azt amit teis látsz hanem pl szekrésu kanapé mögött is torlaszold el hogy ne tudjon bejutni oda tapasztalatból mondom .. nálunk a bútort nem nagyon rágja 1-2× megkóstolta de nem érdekelte azonban a kiugró sarkokat annál jobban szereti ajtók mellett, panelba ahogy furdul az előszoba egyszerűen már az összeset megrágta és nemtudom róla leszoktatni és elég csúnya ahogy leszedte a tapétát meg a festéket :/ de amúgy mindent megrág ami az újtjába kerül, nekem így rágta szét a papucsomat bánatomra ott tettem le ahol ő feküdni szokott, az ajómba és hát útba volt neki gondolta eltávolítja .. :)
2013. jan. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A lényeg hogy a zsír 4% alatt legyen, a rost pedig 15-16% felett, valamint a fehérje se legyen több mint 15-16%. Tehát a rost legyen sok, zöldségtől nem feltétlenül hal meg, de nagy KOCKÁZAT. Tönkreteszi az emésztését, hasmenése lehet tőle, csak 3-4 hónapos kor után szabad elkezdni bevezetni. Az előző hozzászóló felelőtlen...csak olvass utána egy tenyészet honlapján... pl. jolly jumper, bonus bunny. Sehol nem etetnek kisnyuszit zöldséggel.
2013. jan. 25. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!