Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hónapos 8 kilós terrieremnek...

8 hónapos 8 kilós terrieremnek junior vagy felnőtt (josera) tápot vegyek?

Figyelt kérdés
Meddig tart táplálás szempontjából a kölyökkor? Kistestű létére fogyaszthat nagytestű junior tápot? Ha egyáltalán junior táp kell még neki.... Mert a nagytestű kutya tápja nagyobb szemű és rágja, nem lenyi le egybe, csak azért:)
2011. júl. 12. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
1 / 1,5 éves koráig junior tápot kell neki adni, és a neki megfelelő méretben.
2011. júl. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 xnorkax ***** válasza:
Junior táp kell neki 1-1,5 éves koráig. A méretéhez megfelelő tápot válassz!
2011. júl. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!!!
2011. júl. 12. 11:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 8 hónaposan váltottam felnôtt tápra. Sokkal egyenletesebben fejlôdödtt tôle. Semmi baja nem lesz a felnôtt táptól. Van olyan ismerôsöm aki a sportkutyát a kezdetektôl felnôttel eteti. Nem voltak tôle olyanjai a kutyának h hirtelen nyúlik, hirtelen hízik, aránytalanul nô - és ezek annak elôtte minden kutyájánál voltak akit kölyöktáppal etetett. Megfontolandó. De mindenki maga dönti el.
2011. júl. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval.

Nem ajánlom a junior tápot. "Felpumpálja" az állatot, túl gyors ütemben fejlődik tőle a kutya. Teljesen felesleges.


Jómagam egyáltalán nem ajánlom, hogy táppal vagy konzervvel etesd a kutyát. Ha tudsz angolul, ajánlom ezt a linket: [link]

Magyarul pedig ezt az oldalt: [link]

Én is nyers húsos csonttal etetem a kutyámat 9 hetes kora óta, táp vagy egyéb műkaja szóba se jöhet. Az állatorvosunk is tud róla, és bár kicsit égnek állt a haja, azt mondta, ha nincs gond, etessük vele nyugodtan. Ez már két éve történt. Igazából az egész nyers húsos csontok étrend úgy indult útnak Ausztráliából, hogy egy sydney-i állatorvos azt vette észre, hogy a nyers húsos csonton tartott kutyák sokkal egészségesebbek és hosszabb életűek, mint a tápon, konzerven tartott társaik. Elkezdte kutatni a témát, és mozgalmat indított.

A több billió dolláros állateledel-gyártó üzlet persze nem hagyta magát. Tényleg jó üzlet vágóhídi hulladékból drága tápot gyártani. Ha az ember egy kicsit utánaolvas, mi van valójában a tápokban, gyorsan más megoldás után néz, minthogy kibontson egy zacskó száraz sz**t, és beleborítsa szegény állat táljába, aztán évek múlva csodálkozik, hogy allergiás meg vesebeteg a kutya.

Tudom, hogy minden reklámból az dől, hogy csak a táp a jó, és az állatorvosok is azt ajánlják (de nézz csak körül a rendelőben, nem árusítanak-e véletlenül valamilyen kutyatápot).


Na tessék, már megint olyasmit írtam, amitől a többség elkezd lepontozni : DDD Alig várom a felháborodott kommenteket.


Ha elolvasod az ajánlott magyar oldalt, annyit még hozzáfűznék, egy 8 hónapos kutyusnak már nem kell megtörni a nyakat!!, a legjobb az egész farhát, mert jól el tudja rágcsálni.

2011. júl. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem csak tápot kap! Húst és csontot is, ill nagy ritkán maradékot. Szívem szerint házi kaján tartanám ha jutna neki is mindig, és nekem is szemet szúrt az orvos-kereskedő tápgyáros..... A felnőtt tápot megfontolom akkor.
2011. júl. 12. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!