Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Menjek így állatorvoshoz a...

Menjek így állatorvoshoz a hörcsögömmel? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az aranyhörcsögömnek hasmenése van, szerintem ez ilyen fertőző betegség nála, mert az anyukája és még 2 testvére is ugyanebben a betegségben halt meg. :( Ugyanazok a tünetek: nedves farok, kipirosodott neki alul a fenekénél, összegömbölyödve megy görbe háttal, ideges, nehezen veszi a levegőt, nem találja helyét...:( Keveset eszik nagyon, nincs étvágya és ereje se sok van.

Volt amelyikkel voltam állatorvosnál adott neki mindenféle injekciót, de nem tudott rajta segíteni. Volt akivel nem voltam és 2 nap alatt elpusztult.

Jelenleg kenegetem az állatorvos által felírt krémmel (régebben írta fel egy másiknak) a kipirosodott részt neki a farkánál. Ez tudom hogy jó mert fájdalomcsillapító és antibiotikum is van benne.


Az a baj, hogy nincs pénzem és a férjem se ad, mert azt mondta, hogy nincs pénze.

Szégyenlem hogy így menjek el az állatorvoshoz, hogy nem tudok fizetni, viszont szeretnék megpróbálni segíteni a hörcsögömön! :((( Mit tegyek?


2013. jan. 27. 19:22
 1/10 anonim válasza:
Kérj kölcsön pénzt, és vidd el állatorvoshoz! Ha fontos neked akkor nincsen más választásod...
2013. jan. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De nincs kitől kérjek pénzt!!


Én arra gondoltam, hogy felhívom az állatorvost reggel és megmondom neki, hogy nincs pénzem, viszont szeretnék megpróbálni segíteni a hörcsögömön. Meglátom majd mit mond.

2013. jan. 27. 19:27
 3/10 anonim ***** válasza:

Állatorvosnál, kisemlős vizsgálata kb 1000ft körül van. Az a baj, h az ilyen kis állatokat, ezek a betegségek nagyon hamar elviszik, és hiába viszed állatorvoshoz, nagyon gyors az emésztésük, emiatt ha nem esznek folyamatosan rendese, akár fél nap alatt el is pusztulhatnak.Nekünk tengerimalaccal voltak hasonlók. Az egyiket egy ilyen betegség elvitte 1nap alatt, a másikat elvittem állatorvoshoz (1000ft volt vizsgálat és gyógyszer), kapott 2szurit, de aznap este meg is halt. A harmadik állatorvos nélkül is túl élte. Kamillateát adtam neki, kicsit cukrosan, ő nem akarta meginni tehát fecskendővel. Reszelt gyümölcsöt..ilyesmi. Egy kis cukrot, nagyon keveset raktam a szájába, ettől szomjas lett. És elkezdett inni.

Mikor egészséges is, folyton adjál neki vitamint, én c-vitamint csepegtettem minden nap a vizébe, esetleg multivitamint, ezek erősítik az immunrendszerét. Sokkal nehezebben lesz beteg.

2013. jan. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja! És még a csipkebogyó tea is jó. Reszelt gyümölcsöt is fecskendővel adtam be neki. Ha nem tudod állatorvoshoz vinni, próbáld ezeket. Hátha. A teát üresen add neki a hasmenés miatt, tehát cukor nélkül. Sok szerencsét.
2013. jan. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bér előleg, vagy átutalásos számla a dokinál...

A rágcsálók ilyenkor nem nagyon tudják kivárni a fizetésnapot...

2013. jan. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket!


Elvittem ma állatorvoshoz a hörcsögömet. Azt mondta a doki, hogy ez náluk családi betegség, tehát öröklődött, mivelhogy az anyukája és még 2 testvére is ebben a betegségben halt meg. Ennek ellenszerét meg úgy lehet csak megtudni, ha labor vizsgálatot végeznek, aminek ára 12 ezer Ft! És kb. 2 hétbe telik mire kijön az eredmény, hogy mi az ellenszer erre a betegségre!

Így ezt most nem tudom megtenni.

Csak találgatni tudtunk hogy mit kapjon a höri erre a csúnya hasmenéses betegségre. Kapott antibiotikumot és B vitamint, tehát 2 szurit kapott. Nem kellett érte fizetnem semmit, nem is tudtam volna, mert nincs most pénzem.


Valamint tanácsolt egy gyógyszert a doki ami jó a hasmenésre, ez pedig a normaflore. A férjemet rávettem, hogy vegye meg a gyógyszertárban. 1160 Ft volt, szerencsére megvette. Így most ilyet is adtam neki ilyen folyadék és rá tudom cseppenteni a kajájára és a kis szájába is tudtam cseppenteni belőle.

Szóval mindent megtettem és annyira boldog lennék, ha tudnék rajta segíteni!! Eddig még szinte soha nem sikerült egy hörcsögömön se segíteni, pedig mindig mindent megteszek értük, de mindig hiábavaló az egész! :(((

Annyira félek, hogy nem fog meggyógyulni! Nagyon rossz állapotban van szegény, de addig reménykedem, amíg eszeget. Bár nem sokat, de addig nyugodt vagyok, amíg bír enni legalább folyadékot: paradicsom, banán, mandarin, keksz. Többnyire ezeket kapja most. Meg főtt rizst szoktam neki adni natúrban.

Ő már 3 napja benne van ebbe a betegségbe, látszik rajta, hogy harcol és igyekszik eszegetni. Én pedig harcolok azért, hogy ne száradjon ki és segíteni tudjak rajta!!


Rettentő szomorú leszek, ha mindezek ellenére nem éli túl. Ő a legkedvesebb és legszebb hörcsögöm!! Kis Mocorkám

2013. jan. 28. 18:28
 7/10 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy túléli. Bár minden állatnak ilyen gondoskodó gazija lenne! :)
2013. jan. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hogy van a hörcsögöd?
2013. jan. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Majd írd meg hogy javult e vagy sem..Remélem nem hal bele..:)
2013. jan. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Örömmel jelentem, hogy Mocorka jobban van!!! :)))

Úgy látszik, hogy bevált a normaflore gyógyszer neki!

Még ugyan megy a kis hasa, de már volt néhány szilárdabb széklete is és egyre jobban néz ki a kis kakija már nem olyan híg!!! Nagyobb az étvágya és erősebb. Bár nagyon csúnyácska, mert le van fogyva és még görbén tartja magát és picit dülöngél, de már láthatóan javult az állapota és erősebb lett! Már több ereje van mosakodni is, persze még nem teljesen mosakszik, de már jobban tud és már a pofazacsijába is tegnap este tett bele 2 szem forgácsot hogy felvigye a kisházába, már a csőrendszerébe is vitt át kaját és ott is eszegetett és már egy párszor magától kereste a tányérjában az ételt, majd vitt be magának egy falatot!

Mindezek ellenére én továbbra is gondozom őt, napi 3-szor csepegtetek a szájába vizet is és főzök neki minden nap sima rizst. Minden kajáját továbbra is csepegtetem a normaflore-ral és gyakran én kínálom elé a kaját, hogy egyen minél többet! Szárítottam neki kenyeret is, mert szerintem a kenyér hízlal és hogy hízzon meg.


Most már jobban van szerencsére, és remélem teljesen fel tud épülni. Ha minden jól megy és tényleg teljesen rendbe jönne legalább tudni fogom hogyan kell gondját viselni egy beteg hörinek, úgy látom nagyon fontos az, hogy csöpögtetek szájába vizet, mert ezáltal ő nem száradt ki!

Ezt kellett volna tennem az előző hörcsögeimmel is, így valószínűleg ők is megmaradtak volna és nem száradtak volna ki 2 nap alatt. :(

Mocorka már 1 hete benne van ugyanabba a betegségbe, de az ő állapota javult szerencsére. Nagyon reménykedem most már, hogy minden rendben lesz vele!

2013. febr. 1. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!