Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit ehet a törpenyuszi?

Mit ehet a törpenyuszi?

Figyelt kérdés
2009. szept. 2. 08:32
 1/9 anonim válasza:
64%
TÖRPERÉPÁT!
2009. szept. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
KIRÁLY VAGY! KÖSZI!!!!
2009. szept. 2. 13:56
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Zöldség gyümölcs kivéve a k betűs ételek és a túl savanyú dolgok(citrom narancs)
2009. szept. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Nekem is an törpenyuszim.Én így etetem:

Széna egész nap előtte van úgy egy maroknyi és folyamatosan kap frisset.(abból sokat ehet)

Almát reggel,délben,este két szeletet.(Imádja).Répát reggel,este ,mert az annyira nem szereti.Vitaminok,zab,kukorica egy kis tálkában egész napelőtte vannak.Tápot kb. 20 szemet kap naponta, mer az nagyon hízlal.Remélem nem hagytam ki semmit.Salátát,füvet,karfiolt meg ilyeneket sose kap mivel egy törpenyuszinak az annyira nem ajánlott,mert könnyen felpuffadhat.

Meg napi 15 gramm száraz kenyeret ehet.

[link]

[link]

2009. szept. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat!
2009. szept. 2. 19:41
 6/9 anonim ***** válasza:

Kukoricát csak pár szemet hetente, mert a máját tönkreteheti :S és ha száraz tápokat kap , víz is legyen előtte,K-betűs zöldségeket ne adj neki mert felpuffasztja. Az enyémek már 5 évesek :D

Sok sikert hozzájuk :)

2009. dec. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

Nekem a törpenyuszim ezeket eszi:

Répa

Saláta

Táp

Szalma

Széna

Alma(a magját nem)

Kelbimbó

Barack

Banán

Borsó hüvelye

Görögdinnye

Kígyóuborka

és ne dőlj be annak hogy a K betűs ételeket nem eheti meg!!

2010. márc. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Az utolsó hülyeséget ír,szegény nyusziját sajnálom.Állatorvos,tenyésztő többen is mondták,hogy K betűs dolgokat nem szabad adni!
2010. márc. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A takarmánnyal szemben a nyúl nem igényes. Természetesen itt is a legjobb megoldás, ha gyári keveréktakarmányt kap, amelyben minden számára szükséges anyag megtalálható, de ha nem akarjuk tápra szoktatni, jól eltartható a kerti zöldféléken egy kis szemes (búza, zab vagy árpa) kiegészítéssel. Ami fontos számára, az a széna. Erre télen-nyáron szüksége van. Csak a széna tartalmazza azt a rostmennyiséget, ami a nyúl emésztését egészségessé teszi. Ha elegendő mennyiségű egészséges szénát kap, akkor azt bármivel kiegészíthetjük, nagy hibát aligha követünk el. A kert igen sok takarmányt kínál a nyulaknak. A levágott fű, a lomb, a nyesedék, a gyomok egy része, a sárgarépa lombja, s persze a répa is, a káposztafélék mind kiváló takarmány . Gyümölcsöt csak kis mennyiségben adjunk, mert a magas cukortartalmuk miatt hizlalnak, illetve nagy mennyiségben a lédús takarmányok hasmenést okoznak.


Általában elmondható, hogy inkább kevesebb mennyiségre törekedjünk, hiszen rengeteg elhízott nyulat visznek különféle problémával állatorvoshoz. Pedig a jó testsúly fél egészség nyulaknál!1 kg testtömegű állatra naponta 120-300 grammnyi zöldtakarmány számítható, vegyesen keverve és mindig kissé fonnyasztott állapotban! Mageleségből a törpenyulaknak naponta egy-két evőkanállal, a nagyobb kedvenceknek 5 evőkanállal adjunk.

2010. márc. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!