Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit ehet a törpenyuszi? Mi jó...

Mit ehet a törpenyuszi? Mi jó neki, mi nem? És miből mennyit naponta?

Figyelt kérdés

Mielőtt nyuszit vásároltam volna, napokat töltöttem kutatással a neten, hogy, hogyan is tartsam, mivel etessem, miből mennyit. Igen ám, de van olyan oldal, ahol azt írják, hogy pl.: salátat lehet neki adni, van ahol hogy salit lehet, de csak keveset, van ahol azt írják, hogy nem lehet. Egyszóval minden oldal mást ír, minden kereskedő mást mond. Tehát a gondom a következő:

Valaki pontosítaná nekem, hogy miből mennyit ehet a nyuszim, mi a legjobb neki, mi ami kevésbé. Gyümölcsök zöldségek, bármi. Azok válaszát várom, akik maguk is nyuszitartók, és mindent megtennének kis kedvencükért.

Én tényleg utánajártam, állatkereskedőknél, neten, de semmi konkrét választ nem kaptam. Remélem nem voltam túl bonyolult. A válaszokat előre is köszönöm.


2008. nov. 14. 12:12
 1/9 anonim válasza:
100%
Szia újdonsült nyuszitartó! nekem 3 éve van törpenyuszim. van egy olyan oldal, hogy torpenyul.hu ott nyuszitartóktól tudsz infót kérni. a salátát megeszi a nyuszi, de nem szabad túlzásba vinni, mert lehet, hogy vegyszeres a sali, illetve az emésztésének nem tesz jót. én két három salilevelet szoktam neki adni. mellette répát, paprikát, paradicsomot, vizet, magot és szénát! ő meg eldönti, hogy mit szeretne enni. én mindig figyelek arra, hogy folyamatosan legyen bent neki kaja. legalább mag. illetve a víz nagyon fontos. fürdetni soha nem szoktam, nagyon alapos, napjában vagy ötször végignyalja magát tetőtől talpig. :D soha nem volt még baja abból, hogy állandóan volt nála kaja. de "K" betűs kaját kukorica, krumpli, káposzta ilyesmi, azokat soha nem adok neki, nehogy felfújodjon. eddig nem volt probléma, remélem a rövid kis életét boldoggá tettem/teszem neki. :D remélem kicsit tudtam segíteni!jó nyuszizást, és leld benne nagyon az örömöd és tedd boldoggá!!!!
2008. nov. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, ezeket én is tudtam eddig. Hogy mindig legyen előtte kajcsi, meg víz. És Te is azt mondod, hogy a sali nem jó neki, mégis kap. Mástól meg hallottam, hogy pl: káposztát lehet, de csak keveset, krumpli viszont tényleg nem ajánlatos a keményítő miatt. Szeretném én is változatosan etetni, amit eddig kap: uborka, alma, répa, néha egy kis paradicsom paprika, eddig ugye kapott salit, de tegnap óta ezt káposztával helyetesítem kis mennyiségben. Ezeken kívül még valamit szoktatok neki adni?
2008. nov. 14. 12:28
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja! Eszem ágában nics kötekedni, de egy nyuszi elélhet akár 10-13 évig is. Ez szerencsére azért nem olyan rövid! De tényleg köszönöm a válaszodat!! :)
2008. nov. 14. 12:30
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Vegyél neki prémium komplett zacsis eleséget főeleségként, lehet kifejezetten indoor tápokat kapni, azaz benti lakásban tartott nyusziknak valót. A prestige cégnek naon jó tápjaik vannak, CUNI INDOOR a neve!!
2008. nov. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Valóban, a Cunik nagyon jók.

A nyuszi életkorától függ az etetés, gondolom már nem olyan kicsi.

Míg bébi két dolgot kaphat: víz mellett lehetőleg lucerna szénát, illetve valamiféle tápot.

A cuni tápoknak épp ideális minden értéke az állat-fincsinél rendelni is lehet.

Míg el nem éri a 4 hónapos kort célszerű ilyen egyszerűen tartani az étrendjét, különben puha lesz az ürüléke, és az baj.

Nemsokára megnyílik a nyuszis oldalam, addigis kapsz egy rövid leírást. 4 hónap után (vagy miután beindultak a hormonjaik), csökkentsd az adagokat, nem mindig kell kajának lenni előttük, mert a nagy nyulak könnyebben meghíznak. Törpénél a reggeli legyen egy másfél-két kanál meg rengeteg széna (már át kell váltani fű szénára, vagy gyógynövényes szénára), ebédre kaphat valamiféle zöldséget. Egyszerre egy fajtát, majd variálva, ha megszokta őket, szereti, és nem lesz puha az ürüléke.

A legnépszerűbb zöldségek: fejes saláta/ répa (ne sokat, mert sok a cukor benne)/répa zöldje/ petrezselyem/ tv paprika (nagyon jó dolog, mert tele van C-vitaminnal)

(Teljes listához írj nekem e-mailt)

TILTÓLISTA: K-s dolgok, jégsaláta, paradicsom (nem jó, bár sokan ajánlgatják)

Vacsora széna, táp, esetleg magvak.--->


Néhanapján kaphat szotyit, ez fényessé teszi a szőrét. Ha hideg van, akkor szárított kukoricát mértékkel, illetve egy kis lucernás hízótápot, ha állandóan éhes.

Mindig legyen bent friss vize, órákig ne tedd vissza, ha zöldet evett.

Gyümölcsből az alma, a körte, a banán, banánhéja favorit. Minden túl magos/savas/édes tiltva van. Max háromszor egy héten.

Egy tipp: legyen bent éjjelre nassolnivaló, hogy kuss legyen. Érdemes beszerezni kezeletlen fát, hoyg rághassa, illetve rágókövet. Ha nincs kéznél, egy kis agyonszárított kenyeret.

2009. jan. 3. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem olvastam a többi commentet, szóval bocsi ha ismétlek és akkor is ha cáfolni próbálok! :) Nekem több mint 7 éve van folyamatosan nyuszim. Ebből 3-4 éve törpe nyúlak. Sok függ a nemüktől. A lány nyuszi például eszik bizonyos feldolgozott hústermékeket. Az enyém a párizsiért van oda. És szabadis nekik adni de ritkán és keveset. Édeset semmiképp, mert a szaglásuk és a hallásuk károsodhat. Én mondjuk mindegyiknél elkövetem a hibát és kapnak csokit... de nem szabadna! A szokásos: répa, táp, fű(akár szárított), egyébb zöldséglevelek mind megteszik. De tápot csak télen éri meg adni, fű hiányában. Nem szabad arra szoktatnia nyúlat az elejétől fogva, mert akkor nem eszi majd a friss fűvet és könnyen elhízik. Vannak a vitaminos tápok, az nagyon megéri szerintem. Meghát a nyúlaknak is van ízlésük :). Az enyém például a fehér répát nem eszi meg, a sárgarépát pedig szereti... és a boltit sokkal jobban mint a friss kertit. Még az se mindegy neki, hogy ki adja... De, hogy kopni tudjon a foga, kell a táp. Lehetőleg ágakat vagy valamiféle fadarabokat jó adni a fogára! De semmit sose vízesen! Se a fűvet, se az ágat(a leveleket is megeheti, főleg az akác ami jó) nem szabad vízesen neki adni, mert felfújodik és meghal. Szeretik a szárított kenyeret/zsemlét! Ez is jó a fogainak. Ugyanakkor a körmére is kell vigyázni, mert ha menő könnyen letörhet/befordulhat. Ezt állatorvos, állatkozmetikus megoldja... nem tudom miképp mi még nem vittük. Mindig van mit kaparni erre felé ezért kicsi a veszély.. :) remélem írtam olyat, ami még nem hangzott el előttem x)!
2009. júl. 13. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
most így bele olvasva a többi kommentbe, nem értem a "K" betűs dolgot... az én nyulam oda van a káposztáért és elég gyakran kap... és semmi baja nem volt eddig tőle és aszékelte sem változott. A gyümölcsnél meg ne ijedj meg ha fosik utána, természetes! :) viszont ha már nagyon, akkor csökkenteni kell az adagot és ritkábban! :)
2009. júl. 13. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia!Én féléve kaptam meg a nyuszimat,és én ezeket szoktam adni neki:-széna

-paradicsom

-száraztáp (minden féle magokból áll,amit nagyon szeret)

-jégsalátamix

-nagyon ritkán saláta

-alma (azt egészben is bele lehet rakni,csak előtte jól mosd meg).

Kb. ennyi.

2012. márc. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nézd meg ezt az oldalt,nagyon jó: [link]
2012. márc. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!