Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsög téma? (többi lent)

Hörcsög téma? (többi lent)

Figyelt kérdés
Milyen gyümölcsöt/zöldséget és mennyit, mikor adhatok a törpehörimnek?

2013. jan. 29. 08:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Én minden nap, azaz este adok neki, kb. olyan evőkanálnyi mennyiséget, amit kb. 1x1 cm-es darabokra vágok. De összevágni nem is feltétlenül muszáj. Arra figyelj, hogy ne maradjon előtte több napig zöldség/gyümi, mert megromlik. Szóval, ha a következő etetésig nem eszi meg, szedd ki. (A házába is érdemes bekukkantani, mert el is szokta spájzolni). Ha rendszeresen hagy meg, akkor lehet neki kicsit kevesebbet is adni.


Én ezeket szoktam neki adni, gyümölcsöket kicsit ritkábban: paprika, paradicsom, zeller, uborka, répa, alma, szezongyümölcsök közül, kisebb mennyiségben: szőlő, dinnye, eper, barack... most hirtelen ennyi jut eszembe:).


Mindent magozva, megmosva és szárazra törölve.

2013. jan. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hörcsögnek adható gyümölcsök: alma, eper, meggy, cseresznye, görögdinnye, barack, szőlő.


Hörcsögnek adható zöldségek: répa, uborka, paradicsom, paprika, saláta.


A gyümölcsökből és a zöldségekből ne adj sokat, én reggel és este szoktam nekik adni egy nagyobb ujjpercnyit, de amit reggel beraktál, ha megtalálod, vedd ki, hogy ne rohadjon bele a forgácsba (ezt este is tedd meg azzal, amit reggel raktál be)!

Szeretik a kertből frissen szedett tyúkhúrt és gyermekláncfüvet, de vigyázni kell, mert a permetszertől elpusztulnak.

Minden kaját meg kell mosni, mielőtt odaadod nekik, a salátát több napig ajánlatos áztatni.

TILOS "k" kezdőbetűjű kajákat adni nekik (pl.: karfiol, karalábé, káposzta, krumpli, körte), mert a keményítőt tartalmazó kajáktól elpusztulnak!


Hörcsögnek adható magvak: kukorica, tökmag, napraforgómag, búza, köles.

Az áruházakban kapható sózott-pirított magokat TILOS nekik adni, csak a kisállatboltokban kapható nyers magvakat lehet nekik adni, mert a sótól elpusztulnak.

A magvakból egy kis kupacnyit kell nekik adni kb. hetente.


Hörcsögnek adható fehérjék: sajt, lisztkukac, kukacok, tejföl, túró.

Sajtból, tejfölből és túróból csak akkora darabot kaphatnak (hetente), mint a kisujjadon lévő köröm negyede/fele.

A kukacokból is csak heti 1-2 db-ot kaphatnak!

2013. jan. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!