Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meddig maradhat életben egy...

Meddig maradhat életben egy ilyen vírus?

Figyelt kérdés
A lényeg hogy kaptam egy vadászgörény 5 hónapja amit el kellett altatni mert sajnos az előző gazdájánál elkapott egy betegséget amit akkor még nem tudtam. Nem lehetett megmenteni, elaltattuk 2 hónappal ezelőtt. Szeretnék egy új görény mert nagyon megszerettem őket. A kérdés az hogy ez a parvo vírus amit elkapott ez meddig marad életképes a lakásban? Hány hónap elteltével lehetne új görényem?

2013. febr. 4. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt egy válasz:

[link]


dr Úr!sajnos elpusztult a kiskutyánk parva vírisban mennyiido múlva hozhatunk ide másik kutyust?kb. mennyi ido amíg biztonságosan idehozható egy kutya mert o már a második kiskutya aki elpusztult és valószínu az elozotol kapta el mert o is ilyen tüneteket produkált és rá 1 hétre hoztuk a másikat

A Parvo vírus nagyon ellenálló, így pl. a szabadban, a földben akár fél évig is fertozoképes maradhat! Ha kertjük van, annak a tökéletes lefertotlenítése gyakorlatilag lehetetlen, a lakásban klóros fertotlenítoszeres alapos takarítás után is maradhat vissza fertozoképes vírus. Emellett az utcáról Önök is könnyedén behozhatják a kórokozókat cipotalpon. Vagy olyan kiskutyát válasszanak, aki már átesett a kölyökkori vakcinázáson (tehát már elmúlt 3-4 hónapos, és többször volt oltva Parvo ellen), vagy várjanak néhány hónapot az új kiskutyával. Természetesen az új kutyánál is minél korábban, lehetoleg már 6 hetes kortól el kell kezdeni a vakcinázást, és 2 hetenként folytatni 3-4 hónapos koráig.

2013. febr. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Parvo évekig megmarad....
2013. febr. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem, úgy tudom, hogy a görényekre csak a nyérc parvo halálos és ez se az összes görényre, mostanában viszont egyre elterjedtebb, hogy parvo miatt pusztult el a görény...

[link]

Oltások témánál: Az ajánlott oltások között gyakran hallani a parvo elleni oltásról. Oltóanyag jelenleg kutyák és macskák parvos megbetegedésére létezik, de ezekre görények nem fogékonyak és az oltóanyagban is felesleges együttjáró az ellene való hatóanyag. Vadászgörényeknek saját parvojuk van, ami a nyérc parvo félékhez tartozik. Lefolyása teljesen más, mint a kutyáké, macskáké és éppen sajátossága az, ami miatt nehéz rá oltóanyagot kifejleszteni. Ha azt is figyelembe vesszük, hogy a görény parvo kb. a görények tizedére nézve fertőző és csak 2-5%-ra nézve halálos, nem is várható, hogy oltóanyag fejlesszenek ki ellene.

2013. febr. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Megvárjuk a fél évet, és csak tavasszal lesz új, addig is sűrűn fertőtlenítünk.
2013. febr. 5. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!