Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szoktassam kézhez a...

Hogyan szoktassam kézhez a fiatal aranyhörcsögömet?

Figyelt kérdés
Egy hete vettem egy pici aranyhörcsögöt, most öt hetes. Az egyik problémám, hogy nagyon félős. Próbáltam étellel magamhoz csábítani, de észre se vette. Ha eszik, közben engedi magát simogatni, de ha megpróbálnám kivenni, rögtön elhúzódik. A másik, hogy a két emeletes ketrecének a legfelső szintjén a ketrec oldalánál fel-alá rohangál...mintha teljesen meg lenne rémülve. Ilyenkor bármit tehetek elé, semmi nem érdekli. Ettől nem fog megbolondulni? Kereke sajnos még nincs, egy héten belül szerzek neki. Csak féltem, nehogy bekattanjon szegény. Vagy csak a mozgásigényét fedezi így?

2013. febr. 4. 23:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Az a helyzet, hogy a problémád első felével tudok csak "foglalkozni". Nekem is voltak ilyen gondjaim, nagyon sokáig, de aztán nekem egyik napról a másikra tűrte, hogy kézbe vegyem. Persze most se nagyon szereti, de nem igazán ellenkezik. Nem mondom, hogy veled is így lesz, de azért reménykedhetsz. :) És még annyi, hogy minden nap próbáld meg, meg simogasd, meg ilyenek. Sok sikert, drukkolok! :) :) :)
2013. febr. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom (16 éve vannak aranyhörcsögeim) hogy még korai az, hogy meg akard fogni, hiszen még csak 1 hete van nálad, ez természetes, hogy még nem engedi.

De hamar meg fogja szokni a kezedet, ha gyakran benyúlsz hozzá. Adsz neki mindig valami finom falatot és nyugodt kedves hangon beszélsz mindig hozzá, meg fog szokni és meg fog téged szeretni és hamarosan engedni fogja magát. Az én aranyhörcsögeim annyira ragaszkodnak hozzám, hogy alig bírom levakarni őket magamról. :) Ők már azt várják, hogy mikor nyúlok be hozzájuk hogy másszanak rámfele. Rettentően ragaszkodnak hozzám, sose hagynak békén. :)


Mókuskereket minél előbb szerezz be neki, mert különben unatkozik. Nagyon fontos a számára!! Nem fog megbolondulni, csak nem fogja jól érezni magát, ha nincs neki mókuskereke. És az is fontos, hogy jó nagy legyen az otthona, remélem nagy otthona van, erre mindenképp oda kell figyelni!!

2013. febr. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!