Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Sos! Vemhes? Nem tudom mi...

Nyunyi84 kérdése:

Sos! Vemhes? Nem tudom mi lehet vele. Még csak 3 hónapos fiatal a vemhességhez. Ha az valószínüleg így kaptam.

Figyelt kérdés
Az egyik tengerimalacomnak olyan az emlője mintha szoptatni akarna. Ez azt jelenti, hogy vemhes vagy lehet más baja van? Amióta nálam van hízott, nőtt, fiatal még.

#tengerimalac #tengerimalac emlő
2012. okt. 27. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:

3 hónapos malac nyilván hízik és nő, nem csak vemhesség miatt.

Gondold át, honnan vetted: Állatkereskedésből? Más tengerimalaccal együtt volt tartva, vagy egyedül?

Ha a testvérével volt együtt tartva, és a testvére fiú volt, akkor sajnos ő is befedezhette. Ez esetben beteg kölykök fognak születni, rövid élettartammal :(

A vemhes tengerimalacoknak jellegzetes körte alakjuk van. Olvass utána a szaporodásuknak, készülj fel: [link]

Amennyiben ezután sem tudod eldönteni, hogy vemhes-e vagy sem, akkor vidd el egy állatorvoshoz, ő meg tudja mondani! Esetleg ultrahanggal megnézheti, hogy hány pici van, egészségesek-e, ez persze pár ezer forint lesz.

A lány tengerimalacok egyébként 1 hónaposan lesznek ivarérettek, a fiúk 2 hónaposan. Tehát ha az apja vagy másik hím malac fedezte be, akkor most, 3-4 hónapos korában fog szülni, ha pedig a testvére, akkor 4-5 hónaposan.

Sajnos nem ritka, hogy vemhesen veszi az ember a tengerimalacát :(

Ha mégsem vemhes, csak elhízott, akkor örülj neki nagyon!

2012. okt. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod!!!
2012. okt. 28. 07:47
 3/6 Fannybaba8 ***** válasza:
Szia.Egy Tengerimalac 9 hetes korától ivarérett, lehet vemhes.Az én malackám 10 hetesen ellett én is úgy kaptam hogy vemhes volt.Viszont nézesd meg dokival ha nem vagy benne biztos hogy vemhes.
2012. okt. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

AZ első válaszoló nagyon jó tanácsokat adott. Viszont az utolsó válaszolótól kérdezném. Ha szerinte 9 hetesen lesz ivarérett egy tengerimalac mégis 10 hetesen, hogy szülhetett volna? 1 hét vemhesség?

A tengerimalacok 4 hetesen lesznek ivarérettek. Érdemes a malacka súlyát 3-4 naponta mérni, és felírni. Bizonyos idő eltelte után látni fogod, hogy normálisan vagy inkább rohamosan nő a súlya. Ha vemhes, akkor érdemes neki venni optivit cseppet ez vitamin, jót tesz a mamának és a babáknak is, 10 csepp 1dl vízbe az itatóba és hetente javasolt. Legközelebb inkább a magyar tengerimalac védő egyesülettől fogadj örökbe és nem fog ilyen kellemetlen meglepetés érni. :)

2012. okt. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Fannybaba8 ***** válasza:
Bocsi nem 10 hanem 14 hetesen ellett
2012. okt. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!Szerintem ne félj! Az én malackámról is azt hittük vemhes..de csak álvemhes volt.Az állatorvost is megkérdeztük, ő mondta.Nálluk ez természetes és többször is előfordul :)

Remélem tudtam segíteni!Sok sikert:)

2012. okt. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!