Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szoktassam a csincsillá...

Hogyan szoktassam a csincsillát nappali életmódra?

Figyelt kérdés
Még nincs, de 2 hét múlva leválasztják az anyjától és érkezik hozzám. A hálószobámban lesz és ha lehetséges szeretném nappali életmódra szoktatni.

2013. febr. 7. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Hááát...szerintem ez nem fog menni. Nagyon hasonlóak a tengerimalaccal, és az is nagyrészt éjjel aktív. Ha nappal nem hagyod békén, előbb utóbb felborul a bioritmusa, és már mehet is a kert végébe 40 centi mélyre :-(
2013. febr. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
sehogy, nem is lehet. ne legyél már ennyire önző...
2013. febr. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én nem mernék csincsillát tartani a hálószobámban. Nappal irtó álmosak, ha felkelted olyan morcos, hogy csak na! Éjjel meg azért lesz morci, mert te aludni szeretnél, amikor vele kéne játszanod, mert unatkozik.

Ők nem a szófogadásukról híresek! Ha egy csincsilla megtesz valamit a kedvedért, akkor biztos lehetsz benne, hogy nagyon oda van érted... A bőréből nem fog kibújni.


Beszéld meg a családdal, és a tenyésztővel, hogy tudtok-e alkalmas helyet találni a csininek a lakásban. (Nyáron se lehet melegebb a szobájában 25 foknál, valahol minden este rohangásznia kéne, de akrobata, és rág...)


Ha arra a következtetésre juttok, hogy nem oldható meg, hogy éjszaka ne csapd agyon, vagy ne kapjon hőgutát, akkor nézz szét a csíkos mókusok között.

Ők tuti nappali életmódot élnek, és a természetük is hasonló. (Kivéve hogy nem élnek csapatban, így 1 mókus jól el van magában.)

2013. febr. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
oké, köszi, csíkos mókusom márt volt, de kifért a ketrecen ezért el is szökött, elő sem került.. :/ azért kérdeztem mert hallottam arról hogy valakinek alkalmazkodott a csincsillája hozzá és nappali életmódot folytat.
2013. febr. 8. 18:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Éjszaka valóban aktív,de a nappali életvitelét nem úgy kell elképzelni,hogy reggeltől estig horkol.Nappal azért eszik iszik,jön megy reagál a környezet ingereire,és nem haragszik meg ha kézbe veszed és játszol vele kicsit.

Ha nem tudsz majd tőle aludni kiteszed a szobádból és kész.

Még valami egy két válaszból megint azt érzem ki,hogy a wiki-ből meg különböző csinis oldalakról irogatnak ide dolgokat.Aki nem tart csinit az minek irkál le olyan dolgokat amiről lövése sincs?

2013. febr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2013. febr. 9. 07:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Este fele ha tudod engedd ki,játssz vele!Ha este fele sokat szaladgál a szobádban,akkor simán tudsz aludni,mert a csini is durmolni fog,persze nem egész éjjel,de ha jó alvó vagy,nem ébredsz fel a későbbi tevékenységeire.Nálam csak akkor van éjszakai virgonckodás,amikor elmarad az esti móka a csinnel,illetve csinikkel.Nekem is hálószobában vannak.Nem mondom,hogy átszunyálják az egész éjszakát,de legalábbis amíg elalszok,addig nyugiba vannak. :) Tény és való,hogy éjszakai állatok,de azt olvastam,hogy valamennyire igazodnak a gazdi életviteléhez.
2013. febr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. febr. 9. 21:41
 9/9 anonim válasza:

Nekem pozitív tapasztalataim vannak ezzel kapcsolatban. Nemrég tartok csincsillákat és egy szobában alszunk. Eleinte persze nem hagytak aludni, nagyon zajosak voltak, de NAGYON: ilyenkor kimenekültem a szobából. Aztán pedig megpróbáltam tűrni. És pár hét elteltével most már nyugodtan alszom, és nem zajonganak esténként.


Amit tehát ajánlhatok:

- Ha a szobádban tartod őket, akkor tűrd, amíg tudod


- Minden este lefekvés előtt engedd ki őket jó hosszú időre


Nálam bevált ;)

2013. febr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!