Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacomnak hirtelen...

Tengerimalacomnak hirtelen miért fakul a szőre színe?

Figyelt kérdés
Van egy 5éves hím tengerimalacom,tricolor színű:fekete-fehér-szőkés. 2-3napja észrevettem,hogy a szőkés színe már nagyon fehéres. gondoltam,biztosan a kora miatt változik. de ma észrevettem,hogy ahol fekete volt a bundája,az már lilás-oroszkékes színűvé vált. a teste második felénél leginkább, az elsőnél még nem,csak a háta. Emellett állandóan a rácsot rágja. mi lehet az oka?

2013. febr. 13. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tényleg csak a kora miatt őszül, de az is előfordulhat, hogy valamilyen vitaminhiánya van. A ketrecet mikor rágcsálja, etetést megelőzően, vagy csak úgy általában? Mert ez lehet attól, hogy éhes, türelmetlen, esetleg unatkozik. Mit kap enni, és milyen gyakran veszed ki, foglalkozol vele?
2013. febr. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Monden nap foglalkozom vele,nagy a ketrece es van egy tarsa is. Enni szarazeledelt gyumolcsoket es zoldsegeket kap,mindig van bent nekik a talban,ugyhogy ezzel nem lehet gond. Pl alma,repa,uborka,salata,szarazkenyer,jojo tengerimalaceleseg
2013. febr. 14. 12:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Széna mindig van előttük? Az nagyon fontos és a viz is.
2013. febr. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én úgy tudom a szárazkenyér nem a legjobb megoldás...a széna a legfontosabb,az emésztőrendszer eldugulásának elkerülése érdekében.amúgy tényleg lehet,hogy őszül.de vitaminhiány is lehet,ahogy előttem írták.én a helyedben azért megnézetném egy dokival,az a tuti :)
2013. febr. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Adj neki minden nap egy negyed narancsot. Most az sem drágább, mint az alma, az uborkáról ne is beszéljünk.

A narancsban több a C vitamin, meg tele van egyéb vitaminokkal,ásványi anyagokkal.

Angol nyelvű malacos oldalakon a szép szőr eléréséhez a sok narancsot ajánlják.

Az videókon az USA-ban héjastól vágják négyfelé a narancsot, de lehet, hogy az olyan helyen van, ahol helyben terem.

A Magyarországra szállított narancsok héja viszont be van fújva valamilyen vegyszerrel a szállítás miatt, ezért a héját NE add a malacnak, még megmosva sem.


Széna mindig legyen előtte!

A rácsrágás miatt a hátsó fogát meg érdemes lenne megnézetni, vagy megnézni.

2013. febr. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mindig van előttük széna és narancsot,mandarint is szoktak kapni gyakran.a héját sosem,csakis a megpucolt narancsot.

de köszönöm szépen a választ mindenkinek!

2013. febr. 15. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!