Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsög bírja az utazást?

A hörcsög bírja az utazást?

Figyelt kérdés
Tavaszi szünetben (húsvét környékén) vinnénk vonattal. Van egy 25*15 cm-es szállítóketrece, abban vihetem? Nem lesz baja? És 3 napig mibe rakjam? Mert ott leszünk 3 napig és nem akarom abban a pici ketrecben hagyni.

2013. febr. 28. 22:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha kifejezetten szállítóketrec, akkor gondolom különösebb baja nem lehet benne. Bár én vonaton akkor sem cipelném szegényt, mégis csak azért van zötykölődés, meg végig fogni kell, kényelmetlen, ha meg lerakjátok, akkor még csúszkál is. Szóval én a biztonság kedvéért nem tenném. Nekem is volt hörim, nem is egy, de még kocsiban (a 10-15 perces úton) sem nagyon szerettem szállítani.

Arról nem is beszélve, hogy húsvétkor lehet, hogy még kicsit hűvösebb lesz, nehogy megfázzon! Azért más a kinti levegő, mint amihez ő szokott a házban.


Nem tudjátok máshogy megoldani? Például valaki abban a 3 napban nem marad ott, mert akkor tud neki enni adni? Vagy esetleg nem lakik közel valaki (rokon/nagyon jó barát), aki addig "befogadná" vagy átmenne etetni?

2013. febr. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi annak idején minden nyáron levittük a Balatonra, amikor nyaralni mentünk. Igaz, ez nyáron volt, és autóval mentünk. Vittük a kis ketrecét is, így abban lakott, miután megérkeztünk. Induláskor 10-15 percig ki akart "törni" a szállítóboxából, majd összegömbölyödött, és végig aludt; Budapesttől a Balatonig. :-)


Vonattal viszont én sem igen vittem volna. Milyen hosszú az út?

2013. febr. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem kibírja csak legyen előtte kaja meg víz útközben. Ha rokonhoz mentek kérdezd meg, van-e nekik otthon valami műanyag láda vagy mosóporos doboz esetleg kérd meg őket, hogy szerezzenek valamit amibe tehetnéd a hörid, de 3 napot kibír abban a szállítóketrecben is, csak néha engedd ki szaladgálni. :)
2013. febr. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

22:51-es vagyok.


Ja, és mi mindig este indultunk, amikor ő ugye felkel. De ennek ellenére, amíg le nem értünk, aludt.

2013. febr. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Mosóporos doboz! Gratulálok! Egyrészt kirágja, és uccu neki, másrészt azon olyan maradványok vannak, hogy egy-két óra múlva mérgezés miatt meghal! Ha valamihez nem értesz, maradj csendben!


A hörit ne vigyétek magatokkal, mert ugyan kibírja, de mégse tesz neki jót! Egy osztálytársadnál, vagy rokonnál helyezd el. Neccesebb a kérés, de a biosz tanárod biztosan befogadja.

2013. márc. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Nyugodtan magaddal viheted abban a szállítóban, semmi baja nem lesz
2013. márc. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne vidd magaddal, nem bírják az utazást! Könnyen megfázhat, vagy hőgutát kaphat, időjárástól függően. És 3 napig abban a szállítódobozban kínzás lenne tartani. Ha meg nem tudnátok máshol elhelyezni, akkor ne vigyétek el. Főleg ne vonattal! Nem hiszem, hogy jót tenne neki. Inkább bízd rá barátnődre, vagy ismerősre, aki tudja, hogy hogyan kell gondozni.
2013. márc. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Műanyag mosóporos dobozra gondoltam amúgy és azért írtam. Mert az unokatesóm is abban tartotta a hörijét amikor rokonnál voltak és mivel rendesen ki volt mosva nem volt semmi baja tőle és nem is tudta kirágni de mindegy, ja és a 300 km-es utazást is kibírta nem is egyszer. És nekem is volt hörim úgyhogy hidd el értek hozzá!!
2013. márc. 2. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kocsival minden gond nélkül szállítható, a vonat a zajok, zötykölődés miatt húzósabb téma, főleg a zaj, ami nem fogja elnyerni a tetszését.

3 napot szerintem hagyhatod magára, nálam két hetente hétvégén van egyedül, péntek déltől vasárnap estig, semmi baja. Teszek be neki elég kaját, van önitatója... :) Esetleg ilyenkor tehetsz be neki fogkoptatót, arról is tud csemegézni, ha szeretne (bár az enyém például válogat rendesen, nem mindegy, milyet teszek ám be neki).

2013. márc. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!