Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Roborovszki törpehörcsögöm...

Roborovszki törpehörcsögöm van, karácsonyra kaptam, tudnátok pár tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Azt olvastam róla, hogy elég nehezen szokik hozzá a kézhez, nos ez igaz, még mindig nem mászik a kezembe, sőt inkább megharap(pedig azt olvastam róla, hogy nem harap, és alulról lassan közelítem meg). Mit tudok csinálni, hogy jobban megszokjon? Csak akkor engedi simogatni magát, ha eszik, ha viszont csak úgy meg szeretném simogatni, akkor megrázza magát és elfut.

2013. febr. 27. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A robik sokkal vadabbak, mint a dzsungik. Nem dögönyözésre vannak, mert sosem lehet őket igazán megszelídíteni. Ilyen a természetük, legalább is ez az én tapasztalatom. A dzsungijaim 2 hét alatt megszelídültek, a robik meg sosem, vagy csak nagyon nehezen. :/ Próbáld meg kézből etetni, először úgy, hogy a két ujjad közé fogod a kaját (fél kisujjkörömnyi trappista sajt), utána meg rakd a tenyered közepére, hagy másszon bele. Ha harap, akkor úgy vedd ki, hogy húzz fel egy kesztyűt (én bőr lovalókesztyűvel csináltam, mert azt nem tudta átharapni).
2013. febr. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolónak igaza van. Bár ez hörcsögfüggő. Az én kincsem, Áfonya sajnos már meghalt, de jó ellenpélda az általános roborovszki felfogásra: Áfonya vadóc volt, semmi pénzért nem akart a kezemnek a közelébe sem menni. Egyszer meg is szökött, élmény volt megfogni. De egyvalamivel meg lehetett törni a makacs kis fejét, ez pedig a dió volt. Egyszer vittem kiállításra, és diót adtam neki, és láss csodát, belemászott a kezembe. Ugrálni tudtam volna örömömben, örültem, hogy ilyen jól összebarátkozhatunk. És sikerült. Minden fenntartás nélkül mászott továbbra is a kezembe. Fiatal volt, mikor meghalt, nem érte el az egyéves kort, elképzelheted, a szívem szakadt meg. A párja, Zaku, teljesen ellentéte volt. Félt, a legkisebb rezdülésre is befúrta magát a forgácsba. Ő is meghalt, tavaly novemberen... SZÓVAL a lényegre visszatérve ez az egész csak kitartás és türelem kérdése, na meg a hörcsög makacsságáé :)
2013. febr. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, lehet egyszer megpróbálkozom a dióval. :)
2013. febr. 27. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!