Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ti milyen kisállatot tartanáto...

Ti milyen kisállatot tartanátok? 12 éves vagyok és kisállatot szeretnék . Most törpenyúl és tengerimalac között gondolkozok, már mind a 2 ről tudok mindent.

Figyelt kérdés
2013. márc. 2. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem nyuszim van, szerintem sokkal jobb, mint 2 mali.

Ha azért még érdekel valami, írj. :)

2013. márc. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem a vadászgörény a legaranyosabb, nekem is az van:) le is lehet vinni sétálni:) 13/L
2013. márc. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm .nyuszival kapcsolatban:1 válaszoló te milyen táppal eteted?
2013. márc. 2. 18:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem az első vagyok, de...

Nálunk nekem van egy törpenyuszim, lakótársamnak három (nőstény) malaca.

Mindegyik előtt állandó jelleggel van víz és széna. A két-három malac többet fogyaszt mindkettőből.

A malacok napi 1× két marék tápot kapnak, vagy Versele laga - cavia complete -t, vagy pedig Versele laga - Cripsy-t. Mind a kettő jó nekik, szép egészséges a szőrük, nem betegesek. E mellé néha kapnak fogkoptatót. Van 2 fa házikójuk és egy kisebb bújójuk, egy ágyikó, illetve utóbbi kettő egy kisebb emeleten van(sima bútorlap), lent pedig egy Y alakú cső (Praktikerből), mint bújó. 800 ml-s itató, kb 3 naponta kell cserélni, bár érdemes azért naponta.

A nyúl tápként Versele laga - cuni fit -et eszik, nagyon jó ez is. 1000 ml-s itatója van, nyáron elég sokat iszik. Neki van egy sarok WC-je, csak oda kap almot, szobatiszta. Neki lehet betenni ágakat, de csak olyat, ami nem ártalmas rá (pl. dió, aranyeső, szilva vagy barack kizárva), fogkoptató nem muszáj, az ágak helyettesítik. Neki van betéve nyalósó, de vigyázni kell, hogy ne unalmában nyalja - mióta a fent említett tápot kapja, azóta mondjuk nem nagyon nyalja, előtte, mikor elhoztam, kb. 2 hétig rendszeresen... Neki van egy otthon összerakott házikója, hogy ha el akar vonulni, legyen hova, a tetején pedig egy kis ágyikó, abban imád elnyúlni.

Ha érdekel, írj rám, és tudok küldeni e-mailben két pdf-et, hogy mit ehet, mit nem ehet a nyuszi :)

2013. márc. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én versele laga cuni completettel etetem, a fent említett crispy nem a legjobb.
2013. márc. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amúgy a cuni complete a legjobb táp.
2013. márc. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!