Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tarthatok csincsillát 80-100...

Hella Ká. kérdése:

Tarthatok csincsillát 80-100 l-es terráriumban?

Figyelt kérdés
mindig is szerettem volna csincsillát, most egyik ismerősömtől kapok egyet ingyen, (fiút) és úgy hallottam, hogy ha fa ketrecben tartom, akkor nagyon hamar szétrágja... (venni pedig nem akarok, mert jelenleg nincsen 10-20 ezer ft-m rá :DDD) Már be is szereztem faléceket, 50 cm magas lenne, és 1 m széles, meg tudnám csinálni meg minden, de ha tényleg hamar szétrágja, akkor szerintem semmi értelme... :s

2013. márc. 4. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Még ha meg is csinálnád, kicsi lenne. Mármint magasságra. Az alapterület jó, de kb. Lehetne 2-3 m magas faágakkal, hogy tudjon ugrálni.
2013. márc. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Üvegterráriumban meg semmiképp sem lehet tartani.
2013. márc. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
én megcsinálom nekem mind1... csak ha szétrágja akkor mi értelme? :\\ nem tartana sokáig
2013. márc. 4. 15:37
 4/8 anonim ***** válasza:

Megnézted már az a jószágot? :D

Egy hiperaktív akrobatát készülsz hazavinni!

Mászókában, és polcon alvásban gondolkodjál, ne vízszintesen.

A lapos ketrecben irtó morci csincsillád lesz!

Nagy fogakkal és sok szabadidővel...

Utálják a földszinti lakásokat.


A rácsot belülről kell rögzíteni a lécekre, akkor nem fér hozzá a fogacskája. A belső polcokat meg ehetőre csináld.

Ha asztalra állítod, akkor is inkább 1 méter magas legyen, 50 centi mély, és kb 80 centi széles. Ez kb. 2 ugrás neki...



Mintának nézegessél még mókus, meg csincsilla építős honlapokat. Jobb más kárán tanulni... (A csirkeháló pl. nem biztos hogy jó lesz, ponthegesztett rácsot kéne szerezned...)

Az alját meg vagy kicsempézed, vagy linóleumozod (utóbbit vagy megeszi, vagy nem... én nem szeretem...) vagy laminált padlólapot használsz, ami nem szív be semmit, de nehezebb vele dolgozni...

2013. márc. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszöönöm szépen... hát kicsempézni nem fogom, mert azért akkora szakértő nem vagyok :DDD de nagyon kreatív..szóval megfogadom tanácsod, köszönöm! :))
2013. márc. 4. 18:26
 6/8 anonim ***** válasza:

A 2 ajtós ruhásszekrényt nézegesd alkotás előtt, ne a nyuszi ketreceket... :)

Az bejönne neki, csak rácsosban, polcokkal, függőággyal, bújós helyekkel.

2013. márc. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nehogy terráriumba rakd szerencsétlent! :( Ki akarod nyírni?

Nekem 2 csinim van,OSB lapokból,házilag kreált lapokból,már 2 éve megvan a ketrec,és időnként csak a polcokat kell benne cserélni,én most cseréltem a polcokat.2 év után költöttem egy keveset.Annyira azért nem rágnak,h ne legyen kibírható ez az összeg.Amúgy meg nagyon olvass utána,h hogyan is kell tartani egy csincsillát,mert ahogy látom egyenlőre még halvány szőke löveted sincs róla.Ezt nem rosszból mondom,de ha nem akarsz egy végtelenül aranyos állatot kínozni,akkor alaposan utánaolvasol.

2013. márc. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"én megcsinálom nekem mind1... csak ha szétrágja akkor mi értelme? :\\ nem tartana sokáig"


Pont emiatt a hozzáállás miatt nem bíznék rád állatot!!!Lakjál az asztal alatt,annyi mozgástérrel,és akkor talán átérzed,h mit élhet át egy nagy mozgásigényű kisállat!

2013. márc. 26. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!