Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy törpenyuszim és...

Van egy törpenyuszim és szeretném pároztatni. Első nyuszim, első alom lenne, de sajnos nem értek úgy hozzá ahogy kéne. Egyáltalán tapasztalatlanul belevágjak egy fedeztetésbe?

Figyelt kérdés

2013. márc. 4. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Végre valaki megkérdezi! Szerintem ne vágj bele, egy mert tapasztalatlan vagy, kettő meg akkor azért illene a nyuszit betegségekre szűrni, mielőtt fedezteted.
2013. márc. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Axhucsina ***** válasza:
Én nem tudok tanácsot adni de ezen az oldalon találsz elérhetőséget és a szerkesztő válaszolni fog neked szerintem. [link]
2013. márc. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sok utánanézéssel, és lehetőleg csak azonos fajtájú hímmel. Illetve ilyenkor még figyelembe kell venni, hogy milyen a bak, illetve a leendő anya külleme, és minél jobb küllemi és mentalitású állatokat kell pároztatni, hogy a leendő alom minél szerencsésebb alakulás és jellem legyen. Nyilván a fajtajellegzetességeknek megfelelő egyedeket kell választani, olyanokat, amik a küllembeli elvárásoknak megfelelnek, tehát ha például 5 centis fül helyett a baké csak 3,5, akkor az kizáró ok lehet (ez most hülyeségnek hangozhat, de ezekre figyelni kell, mert a teljes almot gondolom, nem szeretnéd megtartani, és genetikailag hibás egyedet kevesen akarnak akár csak ajándékba is). Érdemes célpárosítást végezni, és több bakot megnézni, nem a szín, hanem az egyéb jellegzetességek alapján dönteni, színben amúgy sem elhetsz biztos, mennyire stabil örökítő a bak (illetve, hogy az adott szín mennyire recesszív). Szóval ne csak szaporíts, hanem tenyéssz, de persze ne nagyban, és hosszútávon - egy alom bőven elég lesz ahhoz, hogy kisnyuszizhass.

Két alom közt az anyának mindenesetre 1-3 hónapot pihennie kell.

[link]

2013. márc. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kimaradt, de természetesen csak olyan bakot válassz, ami örökletes betegségekre szűrve van, ha az anyád nincs betegségek ellen oltva, vizsgálva, ezt is érdemes lehet megtenni.
2013. márc. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mivel nem tudod gondolom mind 2 nyuszinál a felmenőket, géneket, fialást, gyóygszereket..így ne!!
2013. márc. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Minden oldalt elolvastam a pároztatással kapcsolatban. Az én nyuszimat tenyésztőné vettem, eddig még nem volt beteg. Szeretnék babákat de hozzáértés nélkül nem tudom mennyire érdemes.
2013. márc. 5. 10:39
 7/9 anonim ***** válasza:

Gyógyszereket nem is kell tudnia, igyanis ha úgy adódik, hogy kellenek, azt az orvosnak kell tudnia! Gyógyszeres tápot pedig nem adunk a nyúlnak, még a hobbi tenyésztők sem, azok nyomják bele ezeket, akik komplett nyúlfarmot működtetnek, és nem gond, ha 1-2 állat elpusztul tőle. Egy hobbistának ez hatalmas érvágás.

A visszakereshető felmenőkkel rendelkező nyulat, főleg, ha megbízható tenyésztőtől vette, nyugodtan továbbtenyésztheti egyszer, ha ez a vágya - a fontos, hogy megtalálja a hozzá valóban illő hímet, és ne csak ráengedjen egy fajtabeli bakot, hogy "jó lesz ez is, mert szép a színe" - ismerek olyan esetet, igaz ez lóval esett meg, hogy kb. hasonló mentalitással szaporítottak, a csikó utána meg olyan lábakkal született, hogy soha nem lesz belőle sem hátas, sem igás ló... Ezekre figyelni kéne.

2013. márc. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat.
2013. márc. 5. 16:52
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

Hagyd a tenyésztést a tenyésztőkre.

A szaporítást meg azokra a felelőtlen, buta emberekre, akik orrba-szájba elletik a génhibás nyuszikat...


Ne tartozz a 2. csoportba.

2013. márc. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!